Eppel, Holman, Szalai Európában, Dzsudzsák Ázsiában adott gólpasszt – légióskörkép

Így szerepeltek a külföldön játszó magyar focisták a hétvégén.
Csakfoci Admin 2020. február 24., hétfő 11:44
Szerző: Csakfoci Admin 2020. február 24., hétfő 11:44

Németország

Gulácsi Péterrel a kapuban aratott kiütéses, 5-0-s győzelmet a Schalke felett az RB Leipzig szombaton. Willi Orbán a térdsérüléséből felépülve már elkezdte a futóedzéseket, de sem a Bundesligában, sem a hétközi, Tottenham elleni győztes BL-nyolcaddöntőn nem léphetett pályára.

A Freiburg magyarja, Sallai Roland a 67. percben lépett pályára csereként a ligaújonc Fortuna Düsseldorf elleni találkozón, csapata pedig hazai pályán 2-0-s vereséget szenvedett a német élvonal 23. fordulójában.

Szalai Ádám kezdőként végigjátszotta a Wolfsburg elleni bajnokit, azonban nem sok öröme lehetett, hiszen csapata idegenben kapott ki 4-0-ra vasárnap délután.

Anglia

Hosszú hetek után kezdő volt az angol másodosztályú Bristol City magyar válogatott középpályása, Nagy Ádám és a 73. percig pályán volt, azonban ő sem tudott segíteni csapatán, mely hazai pályán 3-0-s vereséget szenvedett a listavezetővé előrelépett West Bromwich ellen.

Sorozatos sérülései miatt október után ismét játszott Balogh Norbert a Hull Cityben. A magyar támadó a 77. percben csereként lépett pályára a Preston North End elleni (1-2) bajnokin.

Belgium

Bernd Storck vezetőedző a kezdőcsapatban számított Eppel Mártonra a Cercle Brugge Mouscron elleni bajnokiján. A magyar támadó meghálálta a bizalmat, hiszen a 75. percben gólpasszt adott De Beldernek, amivel a Brugge 1-0-ra nyerni tudott.

Eppelék ezzel a sikerükkel az utolsó helyről feljöttek az utolsó előtti pozícióba.

A Dél-Afrikában született, de magyar utánpótlás-válogatott támadó, a 18 éves Németh András először volt kezdő a másodosztályú Lommelben azután, hogy a Genk kölcsönadta őt a télen.  A fiatal csatár végig is játszotta a Beerschot elleni, 2-1-re elveszített idegenbeli bajnokit.

Franciaország

A francia másodosztályú Le Havre magyar válogatott jobbhátvédje, Bese Barnabás végigjátszotta az Orleans elleni (1-2) bajnokit péntek este.

Lengyelország

Tajti Mátyás (Zaglebie Lubin) nem volt nevezve a Wisla Plock elleni bajnokira (1-1), ahogy Tamás Márkot (Slask Wroclaw) sem nevezték a Górnik Zabrze (2-1) ellen a lengyel élvonal 23. fordulójában.

Svájc

0-0-s döntetlent játszott a svájci Lugano a Sion ellen a svájci élvonalbeli bajnokság 23. fordulójában. A gól nélküli döntetlenre végződő találkozón Holender Filip végig a pályán volt, Kecskés Ákos ezúttal a kispadról figyelte az eseményeket.

Skócia

A Hibernian magyar válogatott kapusa, Bogdán Ádám az elmúlt hetekhez hasonlóan most sem kapott lehetőséget edzőjétől a Livingston ellen 1-1-re végződő bajnokin a skót élvonal 28. játéknapján.

Ausztria

A csütörtökön az Eintracht Frankfurt ellen elszenvedett 4-1-es EL-vereség után Szoboszlai Dominik ezúttal csereként, az 59. percben lépett pályára a Salzburgban az Austria Vienna elleni (2-2) bajnokin vasárnap.

Az osztrák másodosztályban szereplő Liefering magyarja, Bukta Csaba csereként a 79. percben szállt be az Amstetten elleni bajnokin, mely 1-1-re végződőtt.

Szlovákia

Először volt tagja a DAC kezdőcsapatának a szlovák élvonalbeli bajnokságban a 20 éves magyar szélső, Schäfer András, aki a dunaszerdahelyiek egyik legjobbja volt a Rózsahegy elleni gól nélküli döntetlenre végződő szombati bajnokin.

A Genoától kölcsönben lévő labdarúgó a védekezésben és támadásban is kivette a részét, végig nagyot küzdött a csapatáért. A DAC klubhonlapjának tudósítása szerint a 31. percben az utolsó pillanatban, hátulról becsúszva sikerült szögletre mentenie Schäfernek az egyik rózsahegyi helyzetnél, majd a 69. percben kis híján betalált, de bombáját ki tudta öklözni a kapus.

Az utánpótlás-válogatott játékost végül a játékvezető egy szigorú ítéletet követően kiállította a 90. percben a második sárga lapja után. Vida Máté végigjátszotta az összecsapást, míg Kalmár Zsolt a 64. percben lépett pályára.

A bumm.sk információi szerint a lengyel Piast Gliwice labdarúgócsapatánál folytathatja pályafutását Vida Kristopher, a DAC magyar támadója. A lap úgy tudja, hogy az átigazolás ténye még nem biztos, de a klubok már kapcsolatban állnak egymással, sőt, a Piast már tavaly nyáron szerette volna megszerezni a Dunaszerdahely játékosát.

A Slovan Bratislava hazai pályán 2-0-ra verte a Trencsént, a pozsonyiak első góljánál Holman Dávid beívelését követően talált be De Marco.

Ciprus

A Ciprusi Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a Lang Ádámmal felálló Omonia Nicosia 1-1-et játszotta a Doxa Otthonában. A magyar válogatott védő végigjátszotta az összecsapást.

Az Apollon Limasszolban Szalai Attila is végigjátszotta a Doxa elleni (3-2) meccset, és csapata második gólja előtt ő adta a gólpasszt Benschopnak.

Görögország

A Panathinaikosz magyar középpályása, Nagy Dominik kezdőként végig a pályán volt az Aszterasz Tripolisz elleni (1-1) bajnokin. Honfitársa, Korhut Mihály (Arisz) szintén végigjátszotta a Lamia (2-2) elleni meccset.

Az Atromitoszban Megyeri Balázs az elmúlt hetekkel ellentétben most a kispadról figyelte az eseményeket a Xanthi elleni találkozón (1-0).

Az AEL Larisszában Nagy Gergely végig a kispadon ült a Volosz elleni találkozón (1-2).

Dánia

Az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem lépett pályára a Midtjylland hátvédje, Korcsmár Zsolt, aki bár felépült a térdsérüléséből, de nem került be a Hobro ellen 2-0-ra megnyert bajnoki meccskeretébe.

Horvátország

A Kleinheisler László fémjelezte NK Osijek 1-0-s vereséget szenvedett a HNK Rijeka vendégeként a horvát élvonal 23. játéknapján. A magyar válogatott középpályás végigjátszotta a mérkőzést.

Uruguay

Második uruguayi bajnokiján kezdőként lépett pályára és végig ott is maradt Vadócz Krisztián, a Penarol magyar válogatott középpályása. Csapata Abascal találatával a 46. percben előnybe került és dominálta is a találkozót. A vezető találatban Vadócz is szerepet játszott, hiszen blokkolt fejese is kellett a gól előtti szituáció kialakulásához, de egy másik bólintásából is kis híján gól esett.

A rutinos futballista a korai sárga lapja ellenére jól játszott, igazi vezér volt a középpályán, és úgy tűnt, hogy a háromszor a kapufát is eltaláló Penarol behúzza a rangadót.

A Defensor azonban a hajrában magára talált, kétszer el is jutott a kapuig, amiből két gólt is szerzett. A mindent eldöntő találat a 93. percben, büntetőből született meg. A teljes képhez azonban hozzátartozik, hogy legalább két, de inkább három jogosnak tűnő 11-est nem adtak meg a Penarolnak és a vendégszurkolókat a játékosoknak kellett visszatartaniuk attól, hogy ne menjenek be a pályára, a játék percekig állt az ellenfél győztes büntetőjét követően. 2-1-re győzött végül a hazai gárda.

Ukrajna

Mint ismert, nem éppen ideális Kádár Tamás helyzete a Dinamo Kijevben, miután a magyar válogatott védő összeszólalkozott a törökországi edzőtáborban edzőjével, aki így az ificsapatba száműzte őt. Ezt követően az ukrán sajtó arról is beszámolt, hogy a hátvéd iránt érdeklődik a Dinamo Moszkva, amely azonban még nem tett konkrét ajánlatot, Oroszországban pedig február 21-én, pénteken este zárul az átigazolási piac.

Az unian.ua ukrán honlap ezúttal a Telegrafra hivatkozva arról ír, hogy Kádárnál képben volt egy ismeretlen kínai együttes, sőt a felek már közel is álltak a megegyezéshez, ám a Kínában tomboló koronavírus miatt meghiúsult a klubváltás.

India

Második mérkőzését játszotta Busai Attila - magyar idő szerint péntek délelőtt - új csapatában, az indiai másodosztályú Neroca FC-ben, amely az éllovas a Gokulamot fogadta hazai pályán. A találkozón Busaiék az első félidőben hátrányban voltak, majd a második félidőben megfordították a mérkőzést és nyertek 3-2-re. A magyar középpályást a 79. percben cserélte le edzője.

Egyesült Arab Emírségek

Elképesztően fordulatos és gólgazdag mérkőzésen aratott győzelmet Dzsudzsák Balázs csapata, az Al-Ain az Al-Wasl ellen az Elnök-kupa nyolcaddöntőjében az Arab Emírségekben.

A magyar válogatott szélső a második meccsén is a kezdőcsapat tagja volt az új együttesében, és gólpasszal segítette csapatát továbbjutáshoz a tizenegy gólos összecsapáson.

Az első játékrészben kétszer is előnyhöz jutott a magyar légiós csapata, ám mindkétszer volt válaszuk a vendégeknek, így az öltözőbe 2-2-nél vonulhattak a felek negyvenöt percnyi játék után.

A fordulást követően hasonló volt a forgatókönyv, csak éppen fordítva: ezúttal az Al-Wasl szerzett vezetést kétszer is és Dzsudzsákék egyenlítettek kétszer, így a 67. percben már 4-4-et mutatott az eredményjelző. Végül az Al-Ain nyerte meg a drámai ütközetet 6-5-re, miután a 73. és a 85. percben szerzett találatra csak egyszer tudott válaszolni a vendégcsapat.

A hazaiaknál a togói támadó, Kodjo Laba mesternégyest jegyzett, Caio pedig duplázott.

Dzsudzsák gólpassza szögletből

Rossi: "Ez nem az én csapatom és nem is Dzsudzsáké" - 99 százalék, hogy kihagyja a válogatott eddigi alapemberét
Marco Rossi szövetségi kapitány a legaktuálisabb kérdésekről és témákról beszélt alig egy hónappal a Bulgária elleni meccs előtt.
REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.
Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.