Egy védő lőtte a hétvége magyar gólját, Orban mészárlás után debütálhat - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin, nem sokkal a magyar válogatott újabb kerethirdetése előtt.
Dudás Gábor 2018. október 8., hétfő 11:34
Szerző: Dudás Gábor 2018. október 8., hétfő 11:34

Németország

A magyar válogatott keretéhez csatlakozó Gulácsi Péter és Willi Orban is tagja volt annak az RB Leipzignek, amely 6-0-ra kiütötte hazai pályán a Nürnberget vasárnap, története legnagyobb különbségű Bundesliga-sikerét aratva és ezzel fellépett a 2. helyre.

Gulácsi üzent is az Instagramon Orban társaságában:

A Szalai Ádámot szintén végig a pályán tudó Hoffenheim 2-1-re kikapott hazai pályán a Frankfurttól.

Sallai Roland végig a pályán volt a Freiburgban, amely otthon játszott 0-0-s döntetlent a Bayer Leverkusennel.

Dárdai Pál (és Palkó) csapata, a Hertha ugyancsak 0-0-s döntetlent játszott a Mainz otthonában. Az ifjabb Dárdai végig a kispadon ült - édesapjához hasonlóan.

Olaszország

Zsinórban negyedszer is kezdő volt csapatában Nagy Ádám, a Bologna magyar válogatott középpályása, sőt, végig a pályán is volt a Cagliari ellen 2-0-ra elveszített idegenbeli bajnokin.

Franciaország

A francia másodosztályban szereplő Le Havre 3-2-re kapott ki otthon a Beziers csapatától, Bese Barnabás végigjátszotta a meccset.

Portugália

Bíró Bence csapata, a második ligás Guimaraes B 2-1-re győzött idegenben a Varzim ellen. A magyar U21-es válogatott támadó szerezte csapata első gólját a 66. percben.

Görögország

Ugrai Roland ezúttal gólpasszal jelentkezett a görög Atromitosz színeiben. Csapata 1-0-ra verte a Giannina csapatát és a 64 percig pályán lévő magyar támadó készítette elő a győztes találatot.  Megyeri Balázs védte a hazaiak kapuját.

Az ex-újpesti Windecker Józsefet nem nevezte a a Levadiakos a Panetolikos ellen 2-1-re elveszített mérkőzésre.

Skócia

Bogdán Ádám védte a skót Hibernian kapuját a Hamilton ellen 6-0-ra megnyert hazai bajnokin, csapata továbbra is 2. a bajnoki táblázaton.

Lengyelország

Nagy Dominik a 91. percig a pályán volt, miközben csapata, a Legia Varsó 1-0-ra győzött a Slask Wroclaw otthonában megrendezett bajnokin.

Ukrajna

Kádár Tamás (Dinamo Kijev) végigjátszotta kezdőként az Olimpik Donyeck elleni 1-0-ra megnyert bajnokit.

Csehország

Bobál Dávid (Dukla Praha) nem volt a keretben, amikor csapata 2-0-ra legyőzte a Kocsis Gergőt ugyancsak nélkülöző Karvinát.

Svájc

Kecskés Ákost ezúttal sem nevezték,Vécsei Bálint viszont kezdőként végigjátszotta a Grasshoppers ellen 2-1-re elveszített bajnokit.

Szlovákia

A DAC mindhárom magyarja a pályán volt a Zlate Moravce elleni győztes (3-1) bajnokin. A hétközi kupameccsen is remeklő Kalmár Zsolt gólpasszt adott és a 91. percben cserélték le, Vida Kristopher és Vida Máté pedig végig a pályán volt.

Az éllovas Slovan Bratislava az utolsó helyen álló Szenice ellen hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott. A pozsonyiaknál Holman Dávid csere volt, a félidőben a korábbi diósgyőri játékos, Nono helyére állt be.

Ausztria

Szántó Tamást sérülése miatt nem nevezte a Rapid Wien a Mattersburg elleni, 1-0-ra megnyert bajnokira,

Szoboszlai Dominik végig a pályán volt a másodosztályú Lieferingben, amely hazai pályán szenvedett 2-1-es vereséget a Lafnitz csapatától. Szoboszlai adta a gólpasszt a 86. percben, Ousmane Diakité szépítő találatánál, idei negyedik asszisztját jegyezve a Bundesliga 2-ben.

Horvátország

Gyurcsó Ádám kezdőként 80 percet játszott a Hajduk Splitben, amely 2-0-ra kapott ki otthon az NK Osijek elleni rangadón.

Hollandia

A 18 éves Dobos Áront (Fortuna Sittard) nem nevezték az FC Emmen elleni,3-3-ra végződött élvonalbeli bajnokira.

Dánia

A dán Midtjylland magyar hátvédje, Korcsmár Zsolt teljesen kihagyta a Vendsyssel elleni bajnokit.

Ciprus

Balogh Norbert nem játszott az APOEL-ben, amely idegenben győzte le az  Anorthosist a ciprusi élvonal 6. fordulójában.

Izrael

Az izraeli élvonalban légióskodó Korhut Mihály hosszú, nyolc hónapos kihagyás után nemrég tért vissza a pályára. A magyar válogatott hátvéd a Maccabi Petah elleni bajnoki mérkőzésen bombagóllal segítette győzelemhez csapatát.

Kazahsztán

Kleinheisler László hétközi sérülése után visszatérve kezdőként 80 percet játszott az Astanában, amely 2-0-ra verte idegenben az Aktobe csapatát.

A Kairat Almati meglepetésre 2-0-ra kikapott az Ordabasi othonában. Elek Ákos és Eppel Márton is a kispadon kezdett, utóbbi állt be végül a 70. percben.

Románia

Lang Ádám (CFR Cluj) végigjátszotta az Astra otthonában 2-1-re megnyert bajnoki meccset.

Prosser Dánielt nem nevezték a Sepsi GAZ Metan elleni, hazai bajnoki mérkőzésére (1-3).

Törökország

Feczesin Róbert kezdőként 67 percet játszott a másodosztályú Adanasporban és ő szerezte csapata első gólját a Balikesirspor ellen 2-1-re megnyert mérkőzésen.

USA

Nikolics Nemanja és Stieber Zoltán egymás ellen lépett pályára. Végül utóbbi örülhetett, 2-1-re győzött a D.C. UNited a Chicago Fire ellen. Stieber a 62. percben állt be csereként, míg Nikolics kezdőként 73 percet játszott.

Sorozatban hetedszer is eljutott a rájátszásig a Németh Krisztiánt és Sallói Dánielt is foglalkoztató Sporting Kansas City.  A Zlatan Ibrahimovicot végig a soraiban tudó Los Angeles Galaxyvel játszott 1-1-es bajnokin Sallóit a 66. percben cserélték le, Németh ezúttal végig a kispadon ült.

Arab Emírségek

Az arab emírségekbeli labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában az al-Ittihad Kalba idegenben kapott ki az Sabab al-Ahli csapatától 2-1-re. Dzsudzsák Balázs kezdőként végigjátszotta a mérkőzést.

Irán

Koman Vladimir és a Sepahan csapata legközelebb csak október 19-én játszik bajnokit. A kupában viszont pályára léptek a Nassaji Mazandaran ellen és 1-1-s döntetlent követően, büntetőkkel tovább is jutottak.

Kína

Guzmics Richárd végigjátszotta a kínai másodosztályban szereplő Yanbian Funde mérkőzését a Csingtao Huanghai  ellen (1-2).