Az Újpest-csatár gólja feljutást ért, Nagy Ádám és Holman álompassza – légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2019. december 9., hétfő 17:08
Szerző: Csakfoci Admin 2019. december 9., hétfő 17:08

Németország

A múlthét hétfőn az Európa Ligában érdekelt Eintracht Frankfurt ellen győztes gólt szerző Szalai Ádám ezúttal csereként a 80. percben lépett pályára az Augsburg ellen, azonban csapata így is 2-1-es vereséget szenvedett idegenben.

Gulácsi Péter felépült a fejsérüléséből, és kezdőként végigjátszotta a Hoffenheim elleni bajnokit, melyet hazai pályán 3-1-re nyertek meg. Willi Orbán a térdműtétje után lábadozik.

Sallai Roland kezdőként 88 percig volt pályán a Freiburgban, és csapatával 1-0-s győzelmet arattak a Wolfsburg ellen a német bajnokság 14. fordulójában.

Anglia

A Nagy Ádám fémjelezte Bristol City a harmadik helyen álló, és a forduló előtt zsinórban négy győzelmet arató Fulhamhez látogatott szombat délután az angol másodosztályban.

A magyar középpályás a kezdőcsapatban kapott helyet, és nemcsak a nagy munkabírásával és fontos szereléseivel (3 szerelés, amivel az élen végzett ebben a mutatóban – a whoscored.com statisztikája szerint) vette ki a részét csapata 2-1-es győzelméből, hanem a második vendég találatnál az ő gólpassza után volt eredményes Famara Diedhiou - a szenegáli csatárt kihagyhatatlan helyzetbe hozta Nagy.

A statisztikákkal foglalkozó whoscored.com portál osztályzata alapján a magyar válogatott alapembere a mezőny harmadik legjobb játékosa volt, a honlaptól 7.5-ös érdemjegyet kapott A Bristol City ezzel nagy skalpot gyűjtött be idegenben, és ezzel a három ponttal beérte a tabellán a Fulhamet, amely csak a jobb gólkülönbségének köszönheti, hogy megtartotta harmadik helyét.

Balogh Norbert sérülés miatt nem játszott a Hull City-ben, amely az utolsó előtti Stoke Cityt ellen nyert 2-1-re.

Olaszország

A Chievo magyarja, Schäfer András nem volt kerettag a Cremonense ellen 1-0-ra megnyert végződő találkozón az olasz másodosztály 15. játéknapján.

Franciaország

A Le Havre magyar hátvédje, Bese Barnabás csereként a 85. percben állt be a Le Mans ellen 2-0-ra megnyert bajnokin.

Lengyelország

Nagy Dominikot nem nevezte edzője a Slask Wroclaw ellen a lengyel élvonal 18. fordulójában. A varsóiak a magyar válogatott középpályás nélkül, 3-0-ra nyertek idegenben.

A Zaglebie Lubin magyarja, Tajti Mátyás sem volt nevezve a Jagiellonia ellen, csapata idegenben 1-0-ra nyert.

Svájc

Vécsei Bálint és Kecskés Ákos a sárga lapja mellett kezdőként végigjátszotta a Xamax ellen 1-1-re végződő bajnokit. Holender Filip 87. percig volt pályán, miután edzője lecserélte.

Ausztria

Az RB Salzburg magyar válogatott középpályása, Szoboszlai Dominik ezúttal a cserepadról figyelte az eseményeket a Tirol ellen 5-1-re megnyert bajnokin.

Szántó Tamás a térdsérüléséből felépülve továbbra sem áll a Rapid Wien rendelkezésére.

Szlovákia

Holman Dávid a Slovan Bratislava, míg Vida Máté és Vida Kristopher a DAC színeiben lépett pályára a pozsonyi és a dunaszerdahelyi csapat összecsapásán a szlovák bajnokságban.

A rangadót a hazai pályán játszó Slovan kezdte jobban, a 11. percben Holman lopta a távolságot, majd kereste csapattársát, de a védők tisztázni tudtak. A 21. percben viszont zavarba tudta hozni a középpályást honfitársa, Vida Máté: labdaszerzése után a DAC-csatár Divkovic lőhetett, ám a pozsonyi kapus hárított. A félidő végéhez közeledve megszerezte a vezetést a Slovan: Moha az ötös vonaláig zavartalanul vezethette a labdát, melyet végül Rabiu juttatott közelről a hálóba (1-0). A második játékrész elején növelték előnyüket a hazaiak: az 53. percben Holman ugratta ki jó ütemben Šporart, aki Jedličkát elfektetve gurított a hálóba (2-0).

A mérkőzés végéhez közeledve a DAC magyarjai is többször kerültek játékba: Vida Kristopher előtt két gólszerzési lehetőség is adódott, míg Vida Máté Ernest Boatengnek alakított ki egy helyzetet, de szépítő találat ezekből nem született.

Győzelmével 10 pontra növelte előnyét a DAC-val szemben a listavezető Slovan, a dunaszerdahelyi csapat idén is a második helyen telelhet a hétvégén záruló őszi szezon végeztével.

Portugália

A 19 éves Csoboth Kevin megszerezte első gólját tétmeccsen a portugál másodosztályban szereplő Benfica B-ben, a Feirense ellen egy közeli fejesből volt eredményes az utánpótlás-válogatott támadó. Mindezt alig pár nappal azután, hogy azon a találkozón, amikor először kezdett, 11-est harcolt ki a magyar tehetség.

Ciprus

Szalai Attilával a soraiban 3-1-re nyert az Apollon Limasszol az AEK Larnaca ellen. A magyar válogatott védő végigjátszotta a meccset ciprusi első osztály 12. körében. Honfitársa, Lang Ádám kezdőként végig pályán volt a Doxa ellen 2-0-ra megnyert találkozón.

Horvátország

A kezdőként pályára lépő Kleinheisler László a 82. percben gólt lőtt, a 85. percben pedig lecserélték klubja, az NK Osijek, illetve a Lokomotiva Zagreb 4-0-ra végződött vasárnapi horvát bajnokiján. A magyar válogatott középpályás legutóbb még augusztus elején volt eredményes a bajnokságban, de mostani találatát még a helyszínen sem láthatta mindenki tisztán a pályára ereszkedő sűrű köd miatt.

Görögország

"Magyaros" meccset játszottak a görög élvonal 13. fordulójában. Az Atromitosz két magyarja, Megyeri Balázs és Ugrai Roland kezdőként lépett pályára a Korhut Mihályt nélkülöző Arisz ellen. A 2-2-re végződő mérkőzésen Megyeri végig a pályán volt, Ugrait az 55. percben 1-1-es állásnál cserélte le edzője.

Dánia

Térdsérüléséből felépülve továbbra sem bevethető a Midtjylland magyar hátvédje, Korcsmár Zsolt, aki ezúttal sem volt nevezve a Bröndby elleni bajnokira a dán élvonal 17. játéknapján.

Ukrajna

Kádár Tamás kezdő volt a Dinamo Kijevben, mely hazai pályán fogadta a Zorja Luhanszk csapatát. A magyar válogatott védő a 33. percben megkapta az első, majd az 52. percben a második sárga lapját, így kiállították, míg csapata 2-1-re nyert az ukrán élvonal 17. fordulójában.

Dél-Korea

Az egy éve Újpestről a koreai másodosztályba igazoló Novothny Soma vasárnap feljutást érő góllal zárta az idényt, így jövőre akár a távol-keleti ország első osztályában is bizonyíthat.

Már novemberben eldőlt, hogy a Novothny Somát is foglalkoztató Busan I Park a második helyen végez a dél-koreai másodosztály idei kiírásában, amivel kivívták az osztályozó lehetőségét. A feljutásért a Gjeongnam FC-vel játszottak oda-visszavágós rendszerben, és míg az első mérkőzésen hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Busan, a visszavágón Romulo és Novothny góljával győzedelmeskedni tudott a feljutásra pályázó csapat.