Conte és Tuchel nagy balhéja a rangadón, Madridból is "kukázna" a kétségbeesett MU - külföldi körkép

A legfontosabb és legérdekesebb vasárnapi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
Dudás Gábor 2022. augusztus 14., vasárnap 20:59
Szerző: Dudás Gábor 2022. augusztus 14., vasárnap 20:59

ANGLIA

Premier League: A Chelsea úgy játszott otthon 2-2-es döntetlent a Tottenham Hotspur gárdájával az angol labdarúgó-bajnokság második fordulójának vasárnapi játéknapján, hogy a vendégek a 96. percben egyenlítettek másodszor. A házigazdák két védő, Kalidou Koulibaly és Reece James révén kétszer, a 19., majd a 77. percben szereztek minimális előnyt, a vendégek előbb Pierre-Emile Höjbjerg találatával egyenlítettek a 68. percben, majd a hajrában Harry Kane góljával mentettek pontot. (mti)

A lefújást követően aztán a két menedzser, Antonio Conte (Tottenham) és Thomas Tuchel (Chelsea) kis híján egymásnak esett, a stábtagoknak és a játékosoknak kellett szétválasztaniuk a feszült edzőket.

Chelsea: A Chelsea ugyan már megegyezett a 21 éves francia védővel, Wesley Fofanával, de a Leicester City két ajánlatát is elutasította, mivel több mint 80 millió fontot kérnek a bekkért, ezt pedig eddig a Kékek nem akarták megadni. (Mail) A 25 éves holland középpályás, Frenkie de Jong és a 33 éves gaboni támadó, Pierre-Emerick Aubameyang is a Stamford Bridge-re tarthat, a Chelsea vezeti a "versenyt" a Barcelona játékosaiért. (Express)

Manchester United: Az MU legendája keményen beszólt volt csapatának a szégyenletes 0-4 után

Az MU az Atlético Madriddal egyeztet a 29 éves spanyol támadó, Alváro Morata megszerzéséről. 30 millió font lehet a csatár ára. (The Athletic) Közben közölték a Paris Saint-Germainnel, hogy a 24 éves angol csatár, Marcus Rashford nem eladó. (Mail on Sunday)

Newcastle United: A Newcastle a Chelsea és az angol válogatott középpályását, a 22 éves Conor Gallaghert tette meg első számú célpontjává az átigazolási időszak utolsó heteire. (Star) A United tárgyalásokat folytat a Benficával a 35 millió fontra taksált portugál támadóról, a 21 éves Goncalo Ramosról. (Sunday Express)

Crystal Palace: Élénken érdeklődnek a másodosztályú Bristol City 22 éves ghánai támadója, Antoine Semenyo iránt, akit 12 millió fontra taksál a klubja. (Star)

Premier League: 23 év után nyert egy csapat a bajnokságban – videó

SPANYOLORSZÁG

Barcelona: A sűrű nyári átigazolási ügyletek még mindig nem mutatják a lassulás jeleit. A katalán óriás még erősítene, de ehhez távozókra is szüksége lehet még. Joan Laporta is elismerte a további lehetséges üzletek tényét. "A távozókon még dolgozunk. Még van idő néhány újabb beépítésre a csapatba" - fogalmazott a klubelnök. (Goal)

Villarreal: A Tottenham argentin középpályása, a 26 éves Giovani lo Celso véglegesítette a szezonra szóló kölcsönszerződését a Sárga Tengeralattjáróval. (Fabrizio Romano)

OLASZORSZÁG

Juventus: A Juve gyorsan a végére akar jutni Memphis Depay átigazolásának. A dokumentumokat hamarosan elküldik a holland támadó ügyvédeinek, akik újra felveszik a kapcsolatot a Barçával, hogy a szerződésbontásról tárgyaljanak. (Fabrizio Romano)

Napoli: A Tottenham 25 éves francia középpályása, Tanguy Ndombele megállapodott a nápolyiakkal, egy szezonra, kölcsönben érkezik délre. (Fabrizio Romano)

Udinese: Már kihagyták a keretükből a 19 éves olasz válogatott hátvédet, Destiny Udogiét, aki kedden orvosi vizsgálatra készül a Tottenhamnél. (Fabrizio Romano)

Serie A: A Lazio és a Fiorentina is hazai pályán győzött vasárnap, előbbi úgy fordított (2-1) a Bologna ellen, hogy kapusát, a debütáló Luís Maximianót már a 6. percben kiállították. A firenzeiek a 95. percben nyertek meg (3-2-re) egy ötgólos meccset egy öngóllal az újonc Cremonese ellen.

NÉMETORSZÁG

Bundesliga: A címvédő Bayern München 2-0-ra legyőzte a vendég Wolfsburg együttesét a német labdarúgó-bajnokság második fordulójának zárómérkőzésén, vasárnap. A bajor gárda ezzel második meccsét is megnyerte a pontvadászatban. (mti)

RB Leipzig: A Lipcse igazgatója Szoboszlai kiállítása után: “Ez az arrogancia jele; indokolt volt a piros lap”

VILÁGFOCI

MLS: Jó hír Rossinak: Továbbra is bombaformában a magyar légiós – videó

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.