A Bayern már a télen vinné a Barca kulcsemberét, Guardiola elcsenheti a Real kiszemeltjét - külföldi körkép

A legfontosabb és legérdekesebb vasárnapi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról. Külföldi körkép.
Dudás Gábor 2022. január 23., vasárnap 22:00
Szerző: Dudás Gábor 2022. január 23., vasárnap 22:00

ANGLIA

Premier League: Közelebb lépett a Liverpool a már bajnoknak hitt Manchester Cityhez – videó

A Chelsea 2-0-ra legyőzte a vendég Tottenham Hotspur együttesét az angol labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.
A találkozó a gól nélküli első félidőt követően a második játékrész elején dőlt el, amikor a Bajnokok Ligájában címvédő Chelsea – melynél Lőw Zsolt a másodedző – nyolc perc alatt kétszer is betalált.

A Chelsea januárban már harmadszor bizonyult jobbnak a Tottenhamnél, korábbi két találkozójukon a Ligakupa elődöntőjében győzőtt úgy, hogy szintén nem kapott gólt. A Tottenham Antonio Conte irányításával az első vereségét szenvedte el a PL-ben, a Chelsea-vel 2017-ben bajnok olasz mester november elején érkezett a gárdához, a vasárnapi vereségig hat győzelem és három döntetlen volt a mérlege. (MTI)

Chelsea – Tottenham Hotspur 2-0 (Ziyech 47., Thiago Silva 55.)

Liverpool: A Pool Fábio Carvalhóval, a másodosztályt vezető Fulham portugál születésű, de angol utánpótlás-válogatott támadó középpályásával erősítene. Hivatalos ajánlatot azonban még nem tettek a Vörösök, akik inkább majd a nyáron lépnének a tehetség irányába (Fabrizio Romano)

Jürgen Klopp menedzser sörrel köszöntötte a Liverpool szurkolóit a Crystal Palace elleni vasárnapi győzelem után.

Manchester City: Pep Guardiolából holland szövetségi kapitány lehet, miután a spanyol / katalán tréner távozott az Etihad Stadionból - ennek pontos dátuma még nem ismert (Star) A City a Real Madridot is megelőzve szerezheti meg az argentin River Plate 21 éves támadóját, Julian Alvarezt (Daily Mail)

Chelsea: A Kékek a német Bundesligában szereplő Stuttgart 24 éves horvát válogatott balhátvédjére, Borna Sosára csapnának le (Sky Deutschland)

Arsenal: Az Ágyúsok 70 millió eurót ajánlottak a Fiorentina 21 éves szerb támadójáért, Dusan Vlahovicért, aki 21 meccsen 17 gólnál jár a Serie A-ban. A játékos azonban a hírek szerint inkább másik kérőjéhez, a Manchester Cityhez menne (Tutto Mercato / La Repubblica)

Newcastle United: A lentebb említett Diego Carlos mellett a Newcastle Brighton 25 éves mali középpályását, Yves Bissoumát is megvenné - "potom" 50 millió fontért (Mail)

Brentford: 72 órán belül a Premier League újoncához igazolhat a tavaly nyári Eb-n kis híján végzetes szívrohamot kapott és azóta pacemakerrel éló dán középpályás, az Intertől pár hete távozott Christian Eriksen (

SPANYOLORSZÁG

La Liga: Csak a végén úszta meg a nagyobb blamát a Real Madrid a kiscsapat ellen – videó

A Barcelona a holland De Jong 87. percben szerzett góljával 1-0-ra győzött vasárnap az Alavés otthonában, ezzel már az 5. a táblázaton.

Atlético Madrid: Az Atlético nagy téli kiszemeltje a Chelsea 31 éves spanyol balhátvédje, Marcos Alonso (Marca)

Real Madrid: Carlo Ancelotti cáfolta, hogy a belga Eden Hazard távozna a klubtól. A 31 éves játékosról nemrég jelentek meg olyan információk, hogy a volt Chelsea-támadó visszatérhet a Premier League-be (Mail)

Sevilla: A 28 éves brazil védő, Diego Carlos képviselői próbálják eladni védencüket Newcastle-be. A United mindenképpen elvinné már a télen a spanyol csapat 60 millió fontra taksált bekkjét (90 min)

Real Sociedad: Hamarosan szerződést hosszabbíthat a baszkföldi csapattal a Manchester United egykori játékosa, a 26 éves belga válogatott támadó középpályás, Adnan Januzaj (Mundo Deportivo)

OLASZORSZÁG

Serie A: Vlahovic nélkül csak szenvedett a meglepetéscsapat – videó

Gólnélküli döntetlennel ért véget a Milan és a Juventus vasárnapi rangadója, így a hazaiak pontszámban utolérték a második helyezett Napolit, a torinóiak viszont maradtak az ötödik pozícióban. A Napoli és az AS Roma 4-4 gólt szerzett.

AC Milan: Már a napokban aláírhatja új szerződését a Milan 24 éves francia hátvédje, Theo Hernandez, akivel megegyezett a hosszabbításról a klubvezetés - ezt az AC Milan ikonja és technikai igazgatója, Paolo Maldini jelentette be (Fabrizio Romano)

NÉMETORSZÁG

Bayern München: A bajorok már felvették a kapcsolatot a Barcelona középpályása, a holland Frenkie de Jong képviselőivel a 24 éves játékos átigazolása kapcsán. A német rekordbajnok már a télen szerződtetné a katalánok karmesterét, de ha nem ját sikerrel, akkor az idény végén újra akcióba lép majd a Bayern. A nehéz anyagi helyzetben lévő Barcelona 60 millió euró körüli összeget kaphatna egyik legjobbjáért (Marca)

Bundesliga: Orbán egyik gólját elvették, de így is betalált a győztes meccsen – videó

A Bayern München 4-1-re nyert a Hertha otthonában vasárnap, így magabiztosan őrzi első helyét a tabellán, előnye hat pont a Dortmund előtt. Dárdai Márton kezdőként lépett pályára a Herthában és az 58. percig játszott.

Hertha BSC – Bayern München 1-4 (Ekkelenkamp 81., ill. Tolisso 25., T. Müller 45., Sané 75., Gnabry 79.)

Hertha: Dárdai távozik? – edzője egyértelmű kijelentést tett a védő jövőjéről

VILÁGFOCI

PSG: A párizsiak következő nagy fogása a rivális Lille "csodagyereke", a 22 éves kanadai válogatott támadó, Jonathan David lehet majd (Calciomercato)