Fotó: twitter.com/England

Vb-selejtezők: Az angolok egy félidő alatt kivégezték Uzuniékat, Jorginho bűnrossz 11-ese után elmaradt az olasz győzelem - eredmények, videók

Anglia 5-0-ra, Lengyelország 4-1-re győzött pénteken a jövő évi katari labdarúgó-világbajnokság európai selejtezősorozatának magyar érdekeltségű I csoportjában.
Nyikes Zoltán 2021. november 12., péntek 23:00
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. november 12., péntek 23:00

A skót labdarúgó-válogatott 2-0-ra nyert Moldova vendégeként pénteken a 2022-es, katari világbajnokság európai selejtezősorozatában, ezzel az F csoportban biztosította pótselejtezős helyét. A hatosból az első helyezett dánok már korábban kiharcolták vb-részvételüket, míg a második helyezett skótokat a többi rivális már nem foghatja be. A nyeretlenül sereghajtó Moldova kilencedik meccsén nyolcadszor maradt alul.

Az Andorra-Lengyelország meccsen a hazaiak már az első percben emberhátrányba kerültek, ugyanis Ricard Fernández a tizedik másodpercben könyökkel eltalálta Kamil Glik arcát. Ezt kihasználva a vendégek a várt magabiztossággal nyertek, így a pótselejtezőt jelentő második hely már biztos számukra, mivel az Európa-bajnoki döntős Anglia házigazdaként 5-0-ra megverte Albániát.

Az angoloknál mesterhármast szerzett Harry Kane, aki így már 37 gólnál jár tétmérkőzésen hazája válogatottjában, ezzel beállította Wayne Rooney csúcsát. A vendégeknél a Ferencváros légiósa, Myrto Uzuni 87 percet töltött a pályán. A csoportból az első helyezett jut ki a világbajnokságra, a második pedig pótselejtezőt játszhat a részvételért. (MTI)

Európai vb-selejtezők, 9. forduló:

F csoport:

Moldova-Skócia 0-2 (Patterson 38., Adams 65.)
Ausztria-Izrael 4-2 (Arnautovic 51. - 11-esből, Schaub 62., 72., Sabitzer 84., ill. Bitton 33., Peretz 59.)
Dánia-Feröer-szigetek 3-1 (Skov Olsen 18., Bruun Larsen 63., Maehle 93., ill. K. Olsen 89.)

Az Ausztria-Izrael hat gólja

I csoport:

Anglia-Albánia 5-0 (Maguire 9., Kane 18., 33., 45+2., Henderson 28.)
Andorra-Lengyelország 1-4 (M. Vales 45., ill. Lewandowski 5., 73., Jozwiak 11., Milik 45+2.)
Kiállítva: R. Fernandez 1. - Andorra

Így nyertek az angolok

C csoport:

Olaszország-Svájc 1-1 (Di Lorenzo 36., ill. Widmer 11.)
Észak-Írország - Litvánia 1-0 (Satkus 18. - öngól)

Az olaszok iksze

Jorginho az égbe lőtte a büntetőt

Magyar-San Marinó-i: Négygólos győzelemmel zártuk a vb-selejtező utolsó hazai meccsét - videók
Az első és a második félidőben is két-két gólt szereztünk - Szoboszlai Dominik duplázott, két újoncot is avatott Rossi.