Topligák: Ismét a hajrában döntött a Chelsea, emberelőnyben sem nyert a Torino - eredmények, videók

A Chelsea 1-0-ra legyőzte az egy félidőn át emberhátrányban játszó Fulhamet a Premier League 19. fordulójában. Az olaszoknál a hamar emberelőnybe kerülő Torino hazai pályán nem bírt a Speziával a Serie A 18. játéknapján.
Csakfoci Admin 2021. január 16., szombat 21:39
Szerző: Csakfoci Admin 2021. január 16., szombat 21:39
Premier League, 19. forduló
Fulham–Chelsea 0-1 (Mount 78.) - kiállítva: Robinson 44. (Fulham)

A Kékek a 44. perctől játszottak emberelőnyben, és a második játékrészben felőrölték a hazaiak erejét. A győztes gólt Mason Mount szerezte, ez volt a PL-szezon során a 11. Chelsea-találat, ami az utolsó 15 percben született.

Wolverhampton-West Bromwich 2-3 (Silva 38., Boly 43., ill. Pereira 8., 56. – mindkettőt 11-esből, Ajayi 52.)

A West Bromwich Albion idegenben 3-2-re verte a Wolverhamptont, így hét nyeretlen bajnoki után gyűjtött be ismét a három pontot a Premier League-ben. A sikerből Matheus Pereira két büntető értékesítésével vette ki a részét. A Wanderers már hat találkozó óta nyeretlen az élvonalban.

Leicester-Fulham 2-0 (Maddison 37., Barnes 95.)

Leeds United-Brighton 0-1 (Maupay 17.)

Kilenc nyeretlen bajnoki után ismét győzött a Brighton, amely 1-0-ra nyert Leedsben.

West Ham United-Burnley 1-0 (Antonio 9.)

Serie A, 18. forduló
Sampdoria-Udinese 2-1 (Candreva 67. - 11-esből, Torregrossa 81., ill. De Paul 55.)

A Sampdoria hazai pályán 2-1-re legyőzte az Udinesét az olasz labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának szombat esti összecsapásán.

Bologna-Verona 1-0 (Orsolini 19. - 11-esből)

Torino-Spezia 0-0 - kiállítva: Vignali 8. (Spezia)

A Torino gól nélküli döntetlent játszott vendégével, a 8. perctől tíz emberrel futballozó Speziával, míg a Bologna hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Hellas Verona együttesét, ezzel nyolc nyeretlen találkozó után gyűjtötte be ismét a három pontot a Serie A-ban. (MTI)

Bundesliga: Orbán szemfüles gólja pontot mentett a Lipcsének - eredmények, videók
A Bundesliga 16. fordulójának szombati mérkőzésén az RB Leipzig 2-2-es döntetlent játszott a Wolfsburg vendégeként. A lipcseieknél Gulácsi kezdőként végig a pályán volt, Willi Orbán a hazaiak védelmét kihasználva a gólvonalról volt eredményes. Szalai Ádám csereként 11 percet játszott a Dortmund ellen, amely odahaza 1-1-et játszott.