Bundesliga: Orbán szemfüles gólja pontot mentett a Lipcsének - eredmények, videók

A Bundesliga 16. fordulójának szombati mérkőzésén az RB Leipzig 2-2-es döntetlent játszott a Wolfsburg vendégeként. A lipcseieknél Gulácsi kezdőként végig a pályán volt, Willi Orbán a hazaiak védelmét kihasználva a gólvonalról volt eredményes. Szalai Ádám csereként 11 percet játszott a Dortmund ellen, amely odahaza 1-1-et játszott.
Csakfoci Admin 2021. január 16., szombat 17:31
Szerző: Csakfoci Admin 2021. január 16., szombat 17:31

Bundesliga, 16. forduló

Wolfsburg-Leipzig 2-2 (Weghorst 22., Steffen 35., ill. Mikuele 5., Orbán 54.)

A hazai pályán veretlen Wolfsburg 2-1-es vezetésénél az 54. percben volt eredményes a magyar válogatott védője, ezzel idénybeli második találatát szerezte a Bundesligában. Gulácsi Péter végig őrizte a lipcseiek kapuját, a sérüléséből lábadozó Szoboszlai Dominik viszont még nem volt a keretben.

Dortmund-Mainz 1-1 (Meuiner 73., ill. Oztunali 57.)

Szalai Ádám csapata, a Mainz vezetett, végül 1-1-es döntetlent játszott a Dortmund vendégeként. A magyar válogatott csapatkapitánya a 79. percben csereként lépett pályára a Mainzban, amely a megszerzett ponttal elmozdult a sereghajtó pozícióból. (MTI)

Werder Bremen-Augsburg 2-0 (Gebre Selassie 84., Agu 87.)

Köln-Hertha 0-0

Hoffenheim-Bielefeld 0-0

Stuttgart-Mönchengladbach 2-2 (Gonzalez 58., Wamangituka 96., ill. Stindl 35. - 11-esből, Zakaria 61.)

Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.
Figyelmeztetés a légiósoknak
Az NB I-es klub egy jogi szakértőn keresztül adott ki hivatalos közleményt a légiósok helyzetével kapcsolatban.