La Liga: A már eltemetett Barcelona négyet vágott a címvédő Atléticónak - videó

Az FC Barcelona 4-2-re nyert otthon a címvédő Atlético Madrid ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának vasárnapi játéknapján.
Dudás Gábor 2022. február 6., vasárnap 21:20
Szerző: Dudás Gábor 2022. február 6., vasárnap 21:20

A rangadó főszereplője Dani Alves, a Barcelona 38 éves védője volt, aki pályafutása 1000. tétmérkőzésén lépett pályára, ami ebben az évszázadban csak Cristiano Ronaldónak sikerült.

A brazil futballista gólt és gólpasszt jegyzett, erre legutóbb 2019 októberében volt képes gránátvörös-kékben, majd a 69. percben egy ostoba szabálytalanság miatt a VAR segítségével kiállította a játékvezető.

Carrasco révén a madridiak szereztek vezetést a 8. percben, de gyorsan egyeníltett Jordi Alba, majd Gavi révén már a katalánok álltak jobban. A szünet előtt Araujo növelte az előnyt. Aztán Alves a 49. percben a negyedik barcelonai gólt szerezte, de erre még Suarez válaszolt volt csapata ellen.

Ezzel a sikerrel a katalánok a bajnok fővárosiakat megelőzve a negyedik helyre jöttek fel a tabellán. (MTI)

La Liga, 23. forduló:

Barcelona - Atlético Madrid 4-2 (Jordi Alba 10., Gavi 21., Araújo 43., Dani Alves 49., ill. Carrasco 8., L. Suárez 58.) - piros lap: Dani Alves (Barcelona, 69.)

Real Betis – Villarreal 0-2 (P. Torres 41., Capoue 83.)

Valencia – Real Sociedad 0-0

21:00: Real Madrid – Granada

Hétfőn:

21:00: Athletic Bilbao – Espanyol

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.