Fotó: fcbayern.com

Topligák: A Bayern lemészárolta Novothny csapatát, Guardioláék otthon buktak pontokat - eredmények, videók

Szalai Ádám és Sallai Roland is a kezdőcsapat tagja volt a Mainz-Freiburgon, gól azonban nem esett a Bundesliga-találkozón. Angliában a City nem bírt a Southamptonnal, a Pool könnyedén verte a Palace-t.
Nyikes Zoltán 2021. szeptember 18., szombat 18:27
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. szeptember 18., szombat 18:27

A magyar válogatott Sallai Rolandot is foglalkoztató Freiburg 0-0-s döntetlent játszott a szintén válogatott Szalai Ádám csapata, a Mainz vendégeként a német labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójában, szombaton. Szalai és Sallai egyformán a kezdőcsapatban kapott helyet, előbbit a szünetben, utóbbit pedig a 81. percben cserélték le.

A címvédő Bayern München egy félidő alatt eldöntötte a Bochum elleni hazai meccsét, a bajorok 45 percnyi játék után már 4-0-ra vezettek az újonc ellen. Joshua Kimmich kétszer is eredményes volt, míg Leroy Sané, valamint Serge Gnabry egyformán egy-egy góllal és gólpasszal járult hozzá a fölényes müncheni sikerhez. Novothny Soma nem volt tagja a Bochum meccskeretének.

Bundesliga, 5. forduló:

FSV Mainz 05-SC Freiburg 0-0
Bayern München-VfL Bochum 7-0 (Sané 17., Kimmich 27., 65., Gnabry 32., Lampropoulos 43. - öngól, Lewandowski 61., Choupo-Moting 79.)
Augsburg-Borussia Mönchengladbach 1-0 (Niederlechner 81.)

Ezekkel a gólokkal nyert a Bayern

Bundesliga: Szoboszlai gólpasszt adott, de továbbra is nyeretlen idegenben a Leipzig - videó
Szoboszlai Dominik szögletét követően egyenlített a Leipzig Kölnben, majd a hajrában kis híján győztes gólt lőtt a magyar középpályás, de hibázott nagy helyzetben.

A címvédő Manchester City gól nélküli döntetlent játszott a vendég Southamptonnal az angol labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójának szombati játéknapján. A futballstatisztikákkal foglalkozó Opta adatai alapján Raheem Sterling 200. bajnokiján lépett pályára a Cityben, míg az ellenfélnél sorozatban a századik Premier League-mérkőzését játszotta James Ward-Prowse.

A Liverpool hazai pályán 3-0-ra legyőzte a Crystal Palace együttesét, ezzel a tabella élére lépett.