Megint a magyarokról szólt a Bundesliga: Szalai góllal, Sallai gólpasszal vette ki részét csapata sikeréből - videó

Szalai Ádám góllal, Sallai Roland pedig gólpasszal járult hozzá csapata sikeréhez a német labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójának szombati játéknapján.
Csakfoci Admin 2021. augusztus 28., szombat 17:32
Szerző: Csakfoci Admin 2021. augusztus 28., szombat 17:32

Szalai Ádám kezdőként lépett pályára a Mainzban, és a Greuther Fürth ellen 3-0-ra megnyert hazai találkozó 18. percében a második találatot szerezte ő egy jobb oldali beadás után. A magyar válogatott 33 éves kapitánya az előző idényben egyszer, a 30. fordulóban a Werder Bremen ellen volt eredményes, pályafutása során 54 találatnál jár a Bundesligában.

Az előző fordulóban a Borussia Dortmund ellen győztes gólt szerző Sallai Roland szintén a kezdő 11-ben kapott helyet és csapata harmadik gólját készítette elő a VfB Stuttgart vendégeként aratott 3-2-es diadal alkalmával.

Novothny Soma nem kapott lehetőséget a Bochumban, amely 2-1-re kikapott a Köln vendégeként.

A Ferencvárossal azonos Európa-liga csoportban szereplő Bayer Leverkusen fölényes, 4-1-es győzelmet aratott az Augsburg vendégeként. (MTI)

Bundesliga, 3. forduló:

Mainz-Greuther Fürth 3-0 (Lucoqui 15., Szalai Á. 18., K. Stöger 92.)

VfB Stuttgart-Freiburg 2-3 (Mavropanos 45., Al Ghaddioui 47., ill. Dzsong Vu Jong 3., 9., Holer 28.)

1. FC Köln-VfL Bochum 2-1 (Schaub 82., Lemperle 91., ill. Zoller 94.)

Augsburg-Bayer Leverkusen 1-4 (Niederlechner 30., ill. Iago 3. - öngól, Niederlechner 14. - öngól, Schick 75., Wirtz 81.)

Arminia Bielefeld-Eintracht Frankfurt 1-1 (Wimmer 86., ill. Hauge 22.)

18.30: Bayern München-Hertha BSC

Vasárnap játsszák:

15.30: Union Berlin-Borussia Mönchengladbach

17.30: VfL Wolfsburg-RB Leipzig

Pénteken játszották:

Borussia Dortmund-Hoffenheim 3-2 (Reyna 49., Bellingham 69., Haaland 91., ill. Baumgartner 61., Dabbur 90.)

Bundesliga: Amikor már mindenki azt hitte, elbukja a győzelmet a Dortmund, Haaland izomból a léc alá bombázott - videó
A Borussia Dortmund 3-2-re legyőzte a Hoffenheimet a német élvonalbeli bajnokság 3. fordulójában.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.