Real Madrid: "Kínos, szörnyű, rémálom", lebunkózta az Atléticót a Bayern csillaga - BL-visszhangok

Ollózva mentette meg csapatát a góltól a Liverpool brazilja, Zidane elvitte a balhét a Real meglepő veresége után, a madridi elnök pedig bement az öltözőbe. A szerdai BL-csoportmeccsek visszhangjai és legjobb jelenetei.
Dudás Gábor 2020. október 22., csütörtök 10:46
Szerző: Dudás Gábor 2020. október 22., csütörtök 10:46

Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló:

A-csoport

Bayern München – Atlético Madrid 4-0 (Coman 28., 72.,  Goretzka 41., Tolisso 66.)

Salzburg – Lokomotiv Moszkva 2-2 (Szoboszlai 45., Junuzovic 50., ill. Eder 19., Lisakovic 75.)

B-csoport

Real Madrid – Sahtar Donyeck 2-3 (Modric 54., Vinicius 59., ill. Tete 29., Varane – öngól 33., Solomon 42.)

Internazionale – Borussia Mönchengladbach 2-2 (Lukaku 49., 90., ill. Bensebaini 63. – 11-esből, Hofmann 84.)

C-csoport

Manchester City – FC Porto 3-1 (Agüero 20. – 11-esből, Gündogan 65., Torres 73., ill. Diaz 14.)

Olympiakosz – Olympique Marseille 1-0 (Koka 91.)

D-csoport

Ajax Amszterdam – Liverpool 0-1 (Tagliafico 35. – öngól)

FC Midtjylland – Atalanta 0-4 (Zapata 27., Gomez 36., Muriel 42., Miranchuk 89.)

A nap nyilatkozatai

Zinedine Zidane (Real Madrid): - Nem úgy nézett ki a csapat, ahogyan szerettem volna és ez ilyenkor az edző hibája. Megérdemeljük a kritikát, különösen én. Annak örülök, hogy a második félidőben azért fel tudtunk állni, volt reakciónk a történtekre, mégiscsak egy bajnokcsapatról van szó, elég zavaró lett volna, ha nem így történik. Elég rossz szájízzel távozom ma a történtek miatt. Rossz meccset játszottunk egy rossz estén. De én vagyok az edző, nekem kell megoldást talánom a gondokra. Ma nem sikerült, így elég nehéz pillanatokat kellett átélniük a játékosoknak. Sajnálom őket nagyon, sok mindent megnyertek már és nem érdemelték meg azt, ami ma történt velük. De ilyen a foci, egyik nap minden szürke, aztán kisüt a nap.

Luis Castro (Sahtar Donyeck): - Ez egy nagyszerű eredmény a számunkra. Tudtuk, hogy a sok hiányzó miatt lesznek nehézségeink, ehhez is igazítottuk a stratégiánkat. A játékosok mindent fantasztikusan elvégeztek, amit kellett. Az elsőtől az utols percig egyként, csapatként küzdöttünk. Az első félidőben pedig úgy játszottunk, ahogy ebben az idényben még egyszer sem. Még arra is volt lehetőségünk, hogy tovább növeljük az előnyünket. Amikor aztán 2-3 lett az eredmény és egyre többet kellett védekeznünk, arra gondoltam, hogy "kérem, fújják már le a meccset minél előbb!" Ma megmutattuk, mire vagyunk képesek.

Antonio Conte (Inter): - Nem tetszik a Real Madrid veresége, de tudom, hogy milyen nehézségekkel kellett szembenézniük. Játszottunk pár hónappal ezelőtt a Sahtar Donyeckkel, nagyon jó játékosai vannak, akik remekül meg tudják oldani az egy az egy elleni szituációkat. Most ráadásul úgy nyertek, hogy jópár futballistájukra nem számíthattak. Nem lehetek ma elégedetlen a csapat teljesítményével, ha megnézem a statiszikákat, a Borussiának két kapura lövése volt és így szerzett két gólt. Közben Handanovicnak egyet sem kellett védenie emlékeim szerint. Ugyanakkor az egyéni hibáink számát csökkentenünk kelll. Azzal is meg kellett birkóznunk, hogy Achraf Hakimi pozitív tesztet produkált a meccs előtt, és amikor kiderült, hogy beteg lett, még együtt edzett a csapattal.

Hansi Flick (Bayern München): - Nagyon fontos, hogy megnyerd az első mérkőzésedet. Fizikálisan is remek állapotban vagyunk, az ilyen típusú mérkőzéseken nagyon fontos megnyerni az egy az egy elleni párharcokat. Megvolt a tervünk, amit hibátlanul megvalósítottunk, négy csodálatos gólt szereztünk. (MTI)

Jürgen Klopp (Liverpool): - Egyik csapat sem nyújtott igazán lenyűgöző teljesítményt, mindkét gárda tud ennél jobban is futballozni. De különösen egy idegenbeli találkozün lehetnek nehétségek, most például nagyjából az orvosi team rakta össze a kezdőcsapatot. Így kellett megnyernünk ezt a találkozót - és szerencsére sikerült is. Szerintem meg is érdemeltük a győzelmet, még ha volt is ehy kapufájuk, egyszer pedig a gólvonalról kellett mentenünk. Ezeket leszámítva azonban inkább mi domináltunk a mérkőzésen.

A nap mentése

A Klopp által is említett gólvonalas mentést a kényszerből középhátvéddé avanzsált brazil Fabinho mutatta be, amikor a szerb Dusan Tadic emelését húzta ki ollózva.

A nap kifakadása / bunkózása

A Bayern München klasszisa, Thomas Müller igen nehezen viselte, hogy sárga lapot kapott egy olyan szituációban az Atlético Madrid ellen, amikor úgy tűnt, szabályosan szerelte az angol Kieran Trippiert.

Mi folyik itt? Hé! Ez nem lehet igaz! A világ futballjának legnagyobb bunkói ellen játszunk, te meg tényleg egy ilyenért akarsz nekem sárga lapot adni?

- szólt a bírónak a világbajnok támadó.

Szétszedték a lapok a Real Madridot

A spanyolországi lapok nem kímélték a Realt a sokkoló vereség után. A madridi Marca szerint "napról napra egyre rosszabb a helyzet a zuhanórepülésben lévő csapatnál". ráadásul szombaton a Barcelonával kell játszania. A lap egyébként úgy tudja, hogy Florentino Pérez, a madridi klub elnöke szokásával ellentétben csak néhány percig tartózkodott a csapat öltözőjében a meccs után, ahol a játékosok nem igazán tudtak magyarázatot adni a történtekre.

Az AS a "kínos" szót használta a mérkőzés összefoglalásaként, míg a katalán Sport szerint a madridiak "szörnyű teljesítményt" nyújtottak az El Clásico előtt. Az ugyancsak Barca-közeli Mundo Deportivo szerint "rémálom" volt a Real számára, ami szerdán történt.

A győztes meccs után is fájhat Guardiola feje

Hiába győzte le 3-1-re az FC Portót a Manchester City, az angol topcsapatnál nem lehetett teljes az öröm, hiszen újabb alapember esett ki hetekre sérülés miatt Kevin De Bruyne, Gabriel Jesus, Aymeric Laporte és Benjamin Mendy után.

A brazil középpályás, Fernandinho a 85. percben állt be, de a hosszabbításban már le is kellett cserélni. "A lábával vannak gondok, emiatt 4-6 hétig nem játszhat majd. Nagy pofont jelent ez nekünk, főleg a sűrű menetrend és a meccseink száma miatt, nagy szükségünk lenne a játékára" - fogalmazott Pep Gurdiola menedzser. Fernandinho gyébként összesen kilenc percet tudott a pályán tölteni és ezalatt összeszedett egy sárga lapot is.

Soroksár
Kékesi Alexander meghosszabbítja nyáron lejáró szerződését, így újabb 2 évre kötelezte el magát Soroksárra.
Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)