BL: "Ha valaki kritizálni szeretné Ronaldót, nézze meg a mérkőzést"; szurkoló üldözte a klasszist - visszhangok

A szerdai Bajnokok Ligája-csoportmérkőzések legérdekesebb nyilatkozatai és utózöngéi. Visszhangok Manchestertől Lisszabonig.
Dudás Gábor 2021. október 21., csütörtök 12:36
Szerző: Dudás Gábor 2021. október 21., csütörtök 12:36

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:

E-csoport

Benfica – Bayern München 0-4 (Sané 70., 85., Everton 80. – öngól, Lewandowski 82.)

Barcelona – Dinamo Kijev 1-0 (Pique 36.)

Az állás: 1. Bayern München 9 pont, 2. Benfica 4, 3. Barcelona 3, 4. Dinamo Kijev 1

F-csoport

Manchester United – Atalanta 3-2 (Rashford 53., Maguire 75., Ronaldo 81., ill. Pasalic 15., Demiral 29.)

Young Boys – Villarreal 1-4 (Elia 77., ill. Pino 6., Moreno 16., 88., Chukwueze 92.)

Az állás: 1. Manchester United 6, 2. Atalanta 4 pont, 3. Villarreal 4, 4. Young Boys 3.

G-csoport

Lille – Sevilla 0-0

Salzburg – Wolfsburg 3-1 (Adeyemi 3., Okafor 65., 77., ill. Nmecha 15.)

Az állás: 1. Salzburg 7 pont, 2. Sevilla 3, 3. Wolfsburg 3, 4. Lille 2

H-csoport

Chelsea – Malmö 4-0 (Christensen 9., Jorginho 21., 57., mindkettőt 11-esből, Havertz 48.)

Zenit – Juventus 0-1 (Kulusevski 86.)

Az állás: 1. Juventus 9 pont, 2. Chelsea 6, 3. Zenit 3, 4. Malmö 0

BL: Ronaldo megint nagy blamától mentette meg az MU-t, gálázott a Bayern és a Chelsea - videó
A Manchester United 0-2-ről felállva verte az Atalantát, kiütötte ellenfelét a címvédő és a Bayern, de nyert a Juventus is.

NYILATKOZATOK

Manchester: "Egy pillanatra sem adtuk fel"

Ole Gunnar Solskjaer vezetőedző szerint Cristiano Ronaldo ismét bizonyított a kritikusainak azzal, hogy győztes gólt szerzett szerdán az Atalanta elleni, 0–2-ről megfordított labdarúgó-Bajnokok Ligája csoportmérkőzésen.

A norvég tréner a találkozó után elmondta, a portugál támadó nagyszerűen játszott, és azoknak, akik szerint nincs segítségére a csapatnak, javasolja, nézzék meg, hogy játszott a bergamóiak ellen.

- Cristiano remek munkát végzett a kapu előtt. Ha valaki kritizálni szeretné, nézze meg a mérkőzést – fogalmazott Solskjaer, aki rendkívül elégedett volt azzal, ahogy Ronaldo vezette a csapatot.

- Bejátszotta az üres területeket, nyomást gyakorolt az ellenfélre, de amikor kellett, visszament védekezni, blokkolt a saját tizenhatosán belül is. Mindent megtett, amit egy középcsatártól elvárunk – tette hozzá a szakember.

Ronaldo a 81. percben fejjel vette be az Atalanta kapuját, az MU pedig úgy nyert 3–2-re, hogy a szünetben még 2–0-s hátrányban volt. Az ötszörös aranylabdás portugál játékos így mindhárom eddigi BL-csoportmeccsén betalált, nyári visszatérése óta pedig nyolc mérkőzésen hat gólnál jár a Unitedben.

- Jól játszottunk, és egy pillanatra sem adtuk fel – egészítette ki mondandóját Solskjaer.

Győzelmével a Manchester United három forduló után hat ponttal vezeti az F-csoportot. (MTI)

Lisszabon: "A végeredmény túlzó"

Jorge Jesus, a Benfica vezetőedzője szerint a Bayern München elsősorban friss játékosainak köszönhetően kerekedett csapata fölé a Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában.

A szakember a 4-0-ra elveszített hazai találkozót követően az európai szövetség honlapjának kiemelte: mezőnyben végig egyenrangú partnernek bizonyultak, de az is különbséget jelentett, hogy a bajorok kapusa, Manuel Neuer két alkalommal is bravúrosan hárított.

- A végeredmény túlzó ahhoz képest, amilyen játékot nyújtott a két csapat. Más eredménynek kellett volna születnie, mert a meccs nagy részében nem volt benne a játékban, hogy négy gólt kapunk. A Bayern friss emberei azonban megváltoztatták a játék menetét.

A vendégeknél Serge Gnabry 0-0-nál a 66. percben, Josip Stanisic egygólos vezetésnél a 77. percben lépett pályára. A cserék után négy, illetve három perccel később eredményes tudott lenni a Bayern. Jesus hozzátette: fájó számára az eredmény, mert előttük is adódtak helyzetek, arra pedig nem számítottak előzetesen, hogy kettőnél több gólt is kaphatnak.

Dino Toppmöller, a Bayern másodedzője kiemelte: nagy élmény és egyben szórakoztató volt számára a betegség (mint később kiderült, koronavírus-fertőzés) miatt hiányzó vezetőedző, Julian Nagelsmann helyettesítése. Hozzátette, gratulál a bajor játékosoknak, mert nem könnyű olyan váratlan helyzetben jó teljesítményt nyújtani, amikor a vezetőedző az utolsó pillanatban kiesik.

Az E-csoportban a Bayern München hibátlan teljesítménnyel, kilenc ponttal vezet, a Benficának négy, a Barcelonának három, a Dinamo Kijevnek egy pontja van.

A H-csoportban a Lőw Zsoltot másodedzőként foglalkoztató, címvédő Chelsea ugyancsak 4-0-ra, de otthon győzte le soros riválisát, a svéd Malmö gárdáját, bár ott – ellentétben a lisszaboni találkozóval – már a 21. percben kétgólos volt a különbség. A londoniakat irányító Thomas Tuchel kiemelte, a sok labdaszerzés mellett végig nagy intenzitással tudtak játszani, és megérdemelten jutottak a saját maguk által is elvárt három ponthoz, mert kiválóan teljesítettek.

A Chelsea-ben kényszerű okokból már az első félidőben le kellett cserélni a Lukaku, Werner csatárduót, ezzel kapcsolatban a szakember kifejtette: nem szeretné, ha túl gyakran találná magát szembe hasonló problémával a szezon során, de persze tudomásul veszi, hogy előfordulhat.

- Nézzük a pozitív oldalát a dolognak, már korábban is tudtunk úgy nyerni, hogy Romelu és Timo sem lehetett köztünk, a helyettesítőik pedig szeretnének a pályán bizonyítani – mondta.

Jon Dahl Tomasson, a Malmö trénere elmondta: BL-szinten gyorsan történnek az események, és az elmúlt években még tovább nőtt a különbség az elitklubok és a többi csapat között.

A H-csoportban a Juventus áll az élen kilenc ponttal, a Chelsea hat, a Zenit három, a Malmö nulla ponttal áll. (MTI)

A CHELSEA EDZŐJE FÉLT, HOGY LUKAKU MEGSÉRÜL - MEG IS SÉRÜLT

Thomas Tuchel, a Chelsea menedzsere nem volt biztos benne, hogy pályára kellene küldenie a belga Romelu Lukakut a Malmö ellen, mivel a sztárcsatár egyrészt gyengébb formában is volt, másrészt a szakember tartott tőle, hgogy így is túl sok találkozó van már a lábában. A német tréner félelmei megalapozottnak bizonyultak, Lukakut sérülés miatt le kellett cserélni a szerdai, 4-0-ra megnyert meccs 23. percében.

Pontosat még nem tudunk mondani az állapotáról, az majd a vizsgálatok eredményeiből derül ki. Az azonban szinte biztosnak tűnik, hogy több meccset ki kell majd hagynia