"Barcelona: Összeomlás, irány a pokol!" - BL-visszhangok, videó

A szerdai Bajnokok Ligája-találkozók legérdekesebb és legemlékezetesebb jelenetei, illetve nyilatkozatai. Visszhangok, videók.
Dudás Gábor 2021. december 9., csütörtök 10:33
Szerző: Dudás Gábor 2021. december 9., csütörtök 10:33

Bajnokok Ligája-csoportkör, szerda

E-csoport:

Bayern München – Barcelona 3-0 (Müller 34., Sané 43., Musiala 62.)

Benfica – Dinamo Kijev 2-0 (Jaremchuk 16., Junior 22.)

A csoport végeredménye: 1. Bayern, 2. Benfica, 3. Barcelona, 4. Dinamo Kijev

F-csoport:

Manchester United – Young Boys 1-1 (Greenwood 9., ill. Rieder 42.)

Atalanta – Villarreal - a hatalmas havazás miatt csütörtökre halasztották a mérkőzést

G-csoport:

Salzburg – Sevilla 1-0 (Okafor 50.) - piros lap: J. Jordan (Sevilla, 64.)

Wolfsburg – Lille 1-3 (Steffen 89., Yilmaz 11., David 72., Gomes 78.)

A csoport végeredménye: 1. Lille, 2. Salzburg, 3. Sevilla, 4. Wolfsburg

H-csoport:

Juventus – Malmö 1-0 (Kean 18.)

Zenit – Chelsea 3-3 (Claudinho 38., Azmoun 41., ill. Werner 2., 85., Lukaku 62.)

A csoport végeredménye: 1. Juventus 15 pont, 2. Chelsea 13 pont, 3. Zenit 4, 4. Malmö 1

A legjobb 16 (majdnem teljes) mezőnye

Az első helyezett csapatok: Ajax, Bayern, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid, Juventus. Lille

A második helyezett csapatok: Atlético, Inter, PSG, Sporting, Chelsea, Benfica, Salzburg, Atalanta/Villarreal

A sorsolást hétfőn tartják. A nyolcaddöntő játéknapjai: Február 15-16. és 22-23. (első mérkőzések), illetve március 8-9.és 15-16. (visszavágók)

A nyolcaddöntők sorsolásának szabályai alapján a kiemelt csapatok a nem kiemeltekkel kerülnek össze, azonos nemzetbeli, illetve azonos csoportban szerepelt csapatokat nem sorsolhatnak össze és a kiemelt csapatok a párharcok második mérkőzését játsszák hazai pályán. Miután már eltörölték az idegenben szerzett több gól szabályát, azaz, ha egy párharc összesített eredménye a második mérkőzés lefújásának pillanatában, tehát 180 perc után döntetlenre áll, kétszer 15 perces hosszabbítás, majd tizenegyespárbaj következik.

Xavi: "Ez egy új korszak, a nulláról kell kezdenünk"

Xavi Hernández vezetőedző szerint csapatátánál, az FC Barcelonánál most vette kezdetét az új korszak, miután nem jutottak be a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe.

A Barcelona negyedszer esett ki a BL-csoportkörben, ezt megelőzően 1997-ben, 1998-ban és 2000-ben történt a csapattal hasonló "csúfság".

Ezúttal a Bayern München vendégeként szerdán elszenvedett 3-0-s vereség jelentette a búcsút a katalánoknak, akiknek az idegenbeli győzelem ért volna továbbjutást. Xavi kritikusan elismerte: a Barcelona jelenleg nem tartozik Európa legjobbjai közé. Hozzátette: amennyiben oda tartoznának, akkor továbbjutottak volna.

Ez egy nagyon szomorú helyzet, amit nehéz feldolgoznunk, de mégis szembe kell néznünk a vele, és a nulláról kell kezdenünk. A valóság az, hogy az Európa-ligában folytatjuk a szereplésünket, az új korszak most kezdődött el

- mondta a 41 éves szakember, aki játékosként a klub egyik legendás alakja.

Joan Laporta klubelnök kiemelte: eljött az idő, hogy kemény munkával próbáljanak úrrá lenni a nehézségeiken - az együttes a bajnokságban is visszafogottan teljesít, 15 meccsen 23 pontot gyűjtött -, és egységet kért a szurkolóktól. A klubvezér szerint szimpatizánsaik türelmére, támogatására most nagyobb szüksége van a csapatnak, a játékosoknak és a szakmai stábnak, mint valaha.

A Barcelona 7 ponttal, valamint 2-9-es gólkülönbséggel zárta a csoportkört. A szerzett találatokat tekintve ilyen gyengén még nem teljesítettek a BL-csoportkörben, és a kapott gólok számát tekintve is csupán az 1997-98-as idényben volt rosszabb a mérlegük, akkor 14-gyel zártak.

Xavi a klub történetének második edzője, aki első két BL-meccsét követően nyeretlen, az első a holland Louis van Gaal volt 1997-ben. Mindketten egy-egy döntetlent és vereséget produkáltak első két találkozójukon. (MTI)

A nap gólja - centiken múlt

A Bayern München első gólját Thomas Müller szerezte a Barcelona - a világbajnok támadónak ez már az 50. találata volt a BL-ben, ő mindössze a nyolcadik játékos, aki azt a határt elérte. Ráadásul kedvence ellenfele ellen érte el, hiszen ez már a 8. gólja volt a Barca ellen – egyetlen csapat ellen sem szerzett többet. Most centiken múlt, hogy betalált.

Müller: A Barca nem tudja felvenni a tempót

A Bayern csillaga őszinte ítéletet is mondott a BL-től elbúcsúzó riválisról.

- Szerintem a Barca nem tudja felvenni már a megfelelő intenzitást. Techikailag megvannak, tudásban és taktikában nagyszerű játékosaik vannak. De az európai topfutball tempóját nem tudják tartani

- szólt a kemény verdikt Thomas Müllertől.

A nap újoncai

A G-csoportban a második helyen végzett Salzburg lett az első osztrák csapat, amely eljutott a BL kieséses szakaszáig.

A csapathoz egy évtized után visszatérő harmadik számú kapus, a 35 éves Tom Heaton (Manchester United) pedig először védhetett a Bajnokok Ligájában! A veterán hálóőr Dean Henderson helyét vette át az utolsó 25 percre a Young Boys elleni - már tét nélküli - találkozón.

Kegyetlen címlapok Spanyolországban

A madridi AS „Irány a pokol” címlappal adott hírt a Barcelona "történelmi katasztrófájáról", azaz Bajnokok Ligája-kieséséről. Az ugyancsak fővárosi Marca "Összeomlás" címmel jelent meg, címlapján a Gerard Piquével. A barcelonai Sport már enyhébben fogalmaz ("Búcsú a BL-től"), az ugyancsak katalán Mundo Deportivo viszont nem csak a müncheni hidegre utal, amikor azt írja, hogy "Nulla alatt".

Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.
Figyelmeztetés a légiósoknak
Az NB I-es klub egy jogi szakértőn keresztül adott ki hivatalos közleményt a légiósok helyzetével kapcsolatban.