Bundesliga: Szoboszlai góllal és gólpasszal vette ki a részét a kiütésből, nyert a Bayern és a Dortmund is - eredmények, videók

Szoboszlai Dominik csereként beállva góllal és gólpasszal vette ki a részét az RB Leipzig Fürth elleni, 4-1-es kiütéses győzelméből a Bundesliga 9. fordulójában.
Csakfoci Admin 2021. október 23., szombat 17:20
Szerző: Csakfoci Admin 2021. október 23., szombat 17:20

Bundesliga, 9. forduló

RB Leipzig-Greuther Fürth 4-1 (Poulsen 47., Forsberg 53. - büntetőből, Szoboszlai 65., Novoa Ramos 88., ill. Hrgota 45. - büntetőből)

A szombat délutáni mérkőzésen az első félidőben gyengén futballoztak a hazaiak, és közvetlenül a szünet előtt tizenegyesből hátrányba is kerültek, a pihenőt követően azonban öt perc alatt fordítottak.

Gulácsi Péter és Willi Orbán végigjátszotta a mérkőzést, Szoboszlai Dominik a 64. percben állt be, és

egy perccel később egy egyérintős passzokból felépülő támadás végén okos perdítéssel növelte a hazaiak előnyét.

A magyar válogatott középpályás a harmadik gólját szerezte a Bundesligában, majd a 88. percben a bal szélen elfutva jobb külsővel ívelte a labdát középre, kihagyhatatlan helyzetbe hozva a 18 éves spanyol Hugo Novoát. Ezzel alakult ki a 4-1-es végeredmény. A sereghajtó Greuther Fürth továbbra is nyeretlen.

Szoboszlai Dominik gólja 4:47-nél, gólpassza 6:13-tól látható:

Bielefeld-Dortmund 1-3 (Klos 87. - büntetőből, ill. Can 31. - büntetőből, Hummels 45., Bellingham 72.)

Bayern München-Hoffenheim 4-0 (Gnabry 16., Lewandowski 30., Choupo-Moting 82., Coman 87.)

Az éllovas Bayern München és közvetlen üldözője, a Borussia Dortmund is győzött, így maradt az egypontos különbség közöttük.

Wolfsburg-Freiburg 0-2 (Lienhart 27., Holer 68.)

A Freiburg 2-0-ra győzött Wolfsburgban a térdsérüléssel bajlódó Sallai Roland nélkül, aki ezúttal nem volt a vendégcsapat meccskeretében. (MTI)

Topligák: Dárdaiék csendben jönnek fel, mint a talajvíz, a Chelsea-nél most nagyon kiszakadt a gólzsák - eredmények, videók
A német élvonalbeli bajnokság 9. fordulójának szombat esti játéknapján Dárdai Pál együttese, a Hertha BSC zsinórban második győzelmét aratta, miután hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Mönchengladbachot. A berlini együttes a mostani sikerrel feljött a tabellán a 10. helyre. Az angoloknál az éllovas Chelsea 7-0-ra nyert a sereghajtó Norwich City ellen a Premier League 9. fordulójának szombati első mérkőzésén.