Foci vb: Uruguay 100%-os teljesítménnyel, kapott gól nélkül jutott tovább – videók

A világbajnokság A csoportjának utolsó fordulójában Uruguay 3-0-ra legyőzte a házigazdát, a másik meccsen Szaúd-Arábia meglepetésre 2-1-re legyőzte Egyiptomot.
Privacsek András 2018. június 25., hétfő 17:52
Szerző: Privacsek András 2018. június 25., hétfő 17:52

Világbajnokság, A-csoport:

Uruguay – Oroszország 3-0 (Luis Suárez 11., Cheryshev 25. – öngól, Cavani 91.)

A csoport végeredménye: 1. Uruguay 9 pont (5-0), 2. Oroszország 6 (8-4), 3. Szaúd-Arábia 3 (2-7), 4. Egyiptom 0 (2-6)

Uruguay jobban kezdte a meccset, a 11. percben megszerezte a vezetést. Bentancourt vágták fel 17 méterre a kaputól, a szabadrúgást Luis Suárez a bal sarokba rúgta. Nem sokkal később Cheryshev 12 méteres löketét ütötte ki Muslera. A 25. percben jött Uruguay második találata: Laxalat távoli bombája Cheryshev lábáról a jobb sarokba vágódott. Félórányi játék után Bentancour került ziccerbe, de közeli lövését védte Akinfeev. Az oroszok kapusának ez volt az első védése a vb-n. A 37. percben Oroszország megfogyatkozott, miután Smalnikov megkapta a második sárgáját, majd a pirosat.

A második félidőben Cavani előtt adódott több lehetőség is, de a támadó a legnagyobb helyzeteket is elpuskázta. A 91. percben aztán egy kipattanót bepofozott két lépésről, kialakítva ezzel a 3-0-s végeredményt.

Összefoglaló

Világbajnokság, A-csoport

Szaúd-Arábia-Egyiptom 2-1 (Al-Faraj 45+6. - büntetőből, Salen Al-Dawsari 90+5., ill. Salah 22.)

Különösebb gólhelyzet nélkül zajlott a mérkőzés első negyedórája. Húsz perc játék után végül magukra találtak a találkozó előtt esélyesebbnek tartott egyiptomiak. Mohamed Salah kapott egy remek indítást a félpályáról, aki két védő között 16 méterről a kapus felett átemelte a labdát, amely utat talált a kapuba (0-1). Alig három perccel később kétgólosra is növelhette volna az egyiptomiak előnyét, de ezúttal nem jött be az emelése Yasser Al-Mosailemmel szemben. Az első félidő végéhez közeledve büntetőhöz jutottak a szaúdiak, miután Yasser Al-Shahrani beadása után Ahmed Fathy kézzel ért bele a tizenhatos vonalánál. A tizenegyesponthoz Fahad Al-Muwallad állt, azonban a vb-történelem legidősebb játékosa, a maga 45 évével debütáló Essam El-Hadary kezéről a felső lécre pattant a labda. A hosszabbításban azonban már nem volt szerencséje, Ali Gabr húzta meg Fahad Al-Muwallad mezét a tizenhatoson belül. Nagyjából öt perc videóbírózás után – központi segítség nélkül – maga a bíró büntetőt ítélt, amit Salman Al-Faraj magabiztosan értékesített és így 1–1-el vonultak pihenőre a csapatok.

A fordulás után alaposan visszavettek a csapatok. A szaúdiak békésen passzolgattak, az egyiptomiak nem lépték át a felezővonalat a második félidő megkezdése óta. Egy óra elteltével a szaúdiak távoli lövésekkel próbálkoztak, de rendre pontatlanok voltak a befejezéseknél. A 69. percben könnyedén megszerezhették volna a vezetést a szaúdiak, azonban Salman Al-Faraj ívelése után Fahad Al-Muwallad a kapu fölé fejelt. A 78. percben Mohamed Salah előtt is adódott egy lehetőség, de a védők szerelték, míg a hajrához közeledve a szaúdiak megpróbálták begyötörni a győztes gólt, ami végül a 95. percben sikerült is, Salem Al-Dawsari eldöntötte a három pont sorsát.