Foci vb: Suárez mindent kihagyott, de egy védő megmentette Uruguayt - videó

Foci vb, A-csoport: a 89. percig nem bírt Uruguay a Mohamed Salah nélkül felálló Egyiptommal, ziccereket hagytak ki és kapufát is lőttek. Akkor azonban jött Giménez és befejelte a három pontot érő találatot.
Dudás Gábor 2018. június 15., péntek 15:55
Szerző: Dudás Gábor 2018. június 15., péntek 15:55

Mohamed Salah nélkül kezdett Egyiptom, Uruguay-nál viszont ott volt a pályán Cavani és Suárez is. Ennek megfelelően a dél-amerikaiak kezdtek némi fölényben és veszélyesebben is, az övék volt az első lövés is. A 9. percben Cavani 18 méteres kísérletét a jobb alsónál csípte el a kapus.

Az első tíz perc után aztán kiegyenlítetté váló találkozón újabb lehetősége is a uruk előtt adódott: a 24. percben, egy szöglet után Suárez elé került a labda, aki azonban 5 méterről nem találta el a kaput, sokan pedig már gólt láttak. Gól ebből a helyzetből sem született és a szünetig sem, ami a stabilan futballozó egyiptomi védelmet dicsérte.

A fordulás után sem változott igazán a játék képe, picit többet volt a labda talán az észak-afrikaiaknál, mint az első játékrészben, miközben a sokszor azért igen tanácstalan Uruguay gyorsan kidolgozott egy nagy lehetőséget. A 47. percben Luis Suárez Cavani kiugratása után került ziccerbe, de El-Shenawy lábbal védeni tudott.

Az egyiptomi kapus a 74. percben megint csatát nyert a Barca-csillaggal szemben: ezúttal a ziccerben lövés helyett a cselt választó csatár lábáról kapta le a labdát. Szűk tíz perccel később a hálóőr a meccs védését is bemutatta, amikor kiszedte a bal felsőből Cavani 16 méteres bombáját.

Cavani a 89. percben a kapufát lőtte szét 17 méterről, szabadrúgásból, nem sokkal később azonban már jött az egyre inkább érő gól: José Giménez egy jobb oldali szabadrúgást fejelt a kapu bal oldalába, eldöntve a találkozót. Uruguay így az oroszokhoz hasonlóan három ponttal kezdett a vb A-csoportjában.

Vb, A-csoport:

Egyiptom - Uruguay 0-1 (J. Giménez 89.)

A csoport állása: 1. Oroszország 3 pont (5-0), 2. Uruguay 3 (1-0), 3. Egyiptom 0 (0-1), 4. Szaúd-Arábia 0 (0-5)