Volt, hogy halálosan megfenyegették a magyar-francia Eb-meccs bíróját

Az angol Michael Oliver lesz a játékvezető szombat délután, a budapesti Puskás Arénában megrendezésre kerülő Magyarország-Franciaország Európa-bajnoki csoportmérkőzésen.
Dudás Gábor 2021. június 17., csütörtök 11:04
Szerző: Dudás Gábor 2021. június 17., csütörtök 11:04

A legutóbbi angol FA-kupa döntőjén (Chelsea–Leicester City 0-1, ez volt karrieje második fináléja) is dirigáló brit bíró egészen 2020 őszéig nem vezetett meccset magyar klubcsapatnak és a válogatottnak sem. Októberben viszont az Oroszország-Magyarország Nemzetek Ligája-mérkőzésen (0-0) közreműködött és összességében kézben tartotta a találkozót.

A 36 éves Michael Oliver első nagy felnőtt válogatott tornáján dirigál és a magyar-francia lesz az első találkozója az Európa-bajnokságon.

Eddigi legemlékezetesebb mérkőzése pedig a Bajnokok Ligájához fűződik: a 2018-as Real Madrid-Juventus negyeddöntőn fújta a sípot, ami hatalmas balhéval ért véget.

Az olasz bajnok 3-0-ra vezetett már a Santiago Bernabéu Stadionban, ezzel ledolgozta az első meccsen összeszedett hátrányát, az angol bíró azonban a 93. percben egy kétes esetet követően 11-est ítélt a Realnak, amit Ronaldo értékesített, így a madridiak jutottak tovább. Ráadásul kiállította a reklamáló Gianluigi Buffont, aki a lefújást követően igencsak élesen kritizálta a bírót, amiért az UEFA eltiltotta a Juve kapusát.

Egy ember nem hoz ilyen kétes döntést, nem nyír ki így egy olyan csapatot, amely 90 percig a lelkét kiteszi a pályára és képes a padlóról felállni. Egyértelmű, hogy szemeteskuka van a szíve helyén. Ha nincs meg benned az a karakter, amely egy ilyen meccsen, egy ilyen stadionban szükséges, jobb, ha csak a lelátón ülsz a családoddal és chipset zabálsz meg iszod az üdítődet

– fakadt ki akkor Buffon.

De nem csak a kapuslegenda, hanem a torinói drukkerek indulatai is elszabadultak három évvvel ezelőtt: Oliver és családja halálos fenyegetéseket is kapott, különösen azután, hogy felesége telefonszámát valaki közszemlére tette a különböző közösségi oldalakon. Emiatt a bíró és famíliája el is költözött akkori lakhelyéről.

Oliver munkáját két angol asszisztens, Stuart Burt és Simon Bennett, egy lengyel negyedik bíró, Bartosz Frankowski, valamint az ugyancsak angol Chris Kavanagh (VAR) segíti majd a Puskás Arénában.

Eb 2020: Öt olasz a torna álomcsapatában, Ronaldo kimaradt - az összes hír az Európa-bajnokságról itt!
Június 11. és július 11. között, 12 UEFA-tagország 11 városában - köztük Budapesten - rendezik meg a 2020-ról idénre halasztott labdarúgó Európa-bajnokságot, amelyen a magyar válogatott is részt vesz. A csakfoci.hu részletesen foglalkozik az Eb-vel és minden vele kapcsolatos hírrel Eb-rovatában!