Ukrajnának a foci-vb nem jelent majd vigaszt: Wales egy öngóllal jutott ki Katarba - videó

Wales jutott ki utolsó európai csapatként a katari világbajnokságra, miután a vasárnapi, cardiffi pótselejtező playoff-döntőben 1-0-ra legyőzte Ukrajnát.
Dudás Gábor 2022. június 5., vasárnap 19:57
Szerző: Dudás Gábor 2022. június 5., vasárnap 19:57

A világbajnoki kvalifikációs sorozat utolsó európai helyéért Wales küzdött meg Ukrajnával Cardiffban, egy, az ukrajnai háború miatt nyilván emocionálisan is különleges pótselejtezőn.

Az első félidőben inkább a pluszmotivációval is küzdő ukránok domináltak a pályán és a kapu előtt is, Wayne Henessey-nek több fontos védése is volt. A vendéghelyzetek kimaradtak, jött viszont a walesi gól: a 34. percben Gareth Bale 20 méteres szabadrúgása az ukrán csapatkapitány, Andrij Yarmolenko fején pattant meg, majd a hálóba került (1-0).

Öt perccel később épp Yarmolenko esett el Allen mellett a 16-oson belül, de a játékvezető - jó döntést hozva - nem ítélt büntetőt.

A fordulás után az ukránok már a walesi térfélen próbáltak letámadni, a hazaiak pedig tovább kontrázgattak. A 48. percben Ramsey duplázhatta volna meg a brit előnyt, de nagy helyzetben hibázott a középpályás. Az 57. percben Cygankov lövésénél védett nagyot Henessey, a kipattanót pedig Yaremchuk vágta a kapu fölé - ez is hatalmas lehetőség volt!

A hajrára fordulva Walesnek két meccslabdája is volt, de a 75. percben Johnson lövése a kapufán csattant, majd egy perccel később Bale kísérletét hatalmas bravúrral védte Bushchan, meccsben tartva csapatát.  A másik oldalon is eljött aztán a nagy kapusbravúr ideje: a 85. percben Hennessey szenzációs érzékkel hárította Dovbyk fejesét.

A végén néha foggal-körömmel kellett már védekeznie Walesnek, de túlélte a házigazda az ötperces hosszabbítást is, így 1-0-s győzelmével utolsó európai válogatottként jutott ki a novemberi-decemberi világbajnokságra, ahol Anglia, Irán és az USA lesz az ellenfele a B-csoportban.

Ráadásul Wales az 1958-as torna, azaz 64 év után először lesz ott a foci-vb-n!

Világbajnoki selejtező, Cardiff:

Wales - Ukrajna 1-0 (Yarmolenko 34. - öngól)

REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.
Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.