Magyar sikerek: A Puskás Akadémia megnyerte a Puskás-Suzuki-kupát, a Honvéd a bronzérmes

Mindkét résztvevő magyar csapat éremmel zárta a Puskás-Suzuki-kupát, a felcsúti együttes először hódította el a trófeát.
Csakfoci Admin 2021. július 30., péntek 18:21
Szerző: Csakfoci Admin 2021. július 30., péntek 18:21

A Puskás Akadémia győzelmével zárult a 14. alkalommal megrendezett Puskás-Suzuki-kupa: a csoportkört 10-1-es gólaránnyal, hibátlanul abszolváló felcsúti együttes a szintén veretlen, portugál Sporting CP-t győzte le 1-0-ra a rangos nemzetközi U17-es torna fináléjában.

A döntőt eldöntő gól a mérkőzés 8. percében született: az egész kupán remekül futballozó Kiss Norbert indította Grubert, aki egy az egyben vezette Diogo Pinto kapusra a labdát, s bár lövése elsőre a jobb kapufát találta el, a kipattanót már a hálóba vágta (1–0).

A torna délutáni bronzmérkőzésén a Budapest Honvéd 3-0-ra győzte le a horvát Eszéket Szűcs, László és Rácz góljaival.

A Puskás Akadémia a torna története során először hódította el a győztesnek járó trófeát.