Hogyan építhetsz vagyont a húszas éveidben?

Ha nem csupán létezni, hanem élni szeretnél, ahhoz vitathatatlanul pénzre lesz szükséged. Az sem mindegy persze, hogy mennyi pénzből gazdálkodhatsz.
Nyikes Zoltán 2021. október 11., hétfő 15:13
Ha nem csupán létezni, hanem élni szeretnél, ahhoz vitathatatlanul pénzre lesz szükséged. Az sem mindegy persze, hogy mennyi pénzből gazdálkodhatsz.
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. október 11., hétfő 15:13

Különböző életkorokban különféle módszerek léteznek arra, hogy gyarapítsd a vagyonodat. Most arról lesz szó, hogy hogyan teheted meg ezt, ha a húszas éveidben jársz!

Fektess magadba!

Rendkívüli tudatosságra vall, ha már a húszas éveidben gondolsz az anyagi jólétedre. A fiatalok jelentős százaléka ebben az életkorban csak szórja a pénzt céltalan utazgatásokra, nyaralásokra, bulikra. Ezek mulandó dolgok, ellenben ha magadba fektetsz, arra, hogy képezd magad, az biztosan jól fog jönni az elkövetkező éveid során.

A Központi Statisztikai Hivatal adataiból egyértelműen kiderül, hogy sokkal magasabb a bruttó átlagkeresete azoknak, akik egyetemet végeztek, mint azoknak, akik beérik nyolc általánossal, szakmunkásképzővel vagy szakközépiskolával, de még a gimnáziumot végzetteknél is.

Amikor a képzéseket nézegeted, tartsd szem előtt, hogy olyasmit tanulj, amire nagy a kereslet munkáltatói oldalról, és nincs belőle munkaerő-túlkínálat a piacon. Ezeket a szakmákat jobban megfizetik, így egységnyi idő alatt több pénzt kereshetsz. Miközben kitanulsz egy szakmát, érdemes arra is odafigyelned, hogy az úgynevezett “soft skilljeidet” is növeld, mint amilyen az intelligencia.

Alakítsd tudatosan a pénzügyi szokásaid!

Törekedj arra, hogy ne költsd el a teljes fizetésedet minden hónapban. Attól, hogy van még a bankszámládon pénz, nem kell mindenáron vásárolnod belőle valamit kényszeresen.

Kezdd azzal a hónapot, hogy félreteszed a jövedelmed legalább tíz százalékát. Ha ennél többet, akár 25 százalékot is meg tudsz takarítani, akkor még hamarabb érheted el a pénzügyi szabadságot.

Ha csak teheted, ne vegyél fel fogyasztói hitelt, áruhitelt, ne legyen személyi kölcsönöd. Soha ne vegyél szórakoztató célból hitelre elektronikai eszközt, de még autót sem. Elég, ha a tanulmányaid befejezéséhez vagy a lakhatáshoz kölcsönt kell felvenned, ez esetben is törekedj arra, hogy alacsony legyen a kamatozása.

Legyen tartalékod!

Ha sikerül elhelyezkedned a munka világában, akkor célszerű minél hamarabb felépítened hat hónapra elegendő vésztartalékot. Ehhez pontosan tudnod kell, hogy mennyi a kiadásod havi szinten. Vezesd a költségeidet és tartsd is magad a terveidhez!

A világ gyorsan változik, de ha van vésztartalékod, akkor a nehéz idők alatt is biztonságban érezheted magad. Nem kell azon stresszelned, hogy mit fogsz enni, vagy miből fizeted a számláidat, amikor adott esetben munkát kell váltanod.

Befektetés nyugdíjba

Fiatalon az ember ritkán gondol a nyugdíjas éveire, pedig érdemes volna! Fektesd a jövedelmed 10 százalékát nyugdíjba. A kamatos kamatnak óriási ereje van, ezért ha megteheted, ennél többet is nyugdíjba fektethetsz.

Fiatalon vállalhatsz nagyobb kockázatot is a befektetésekkel, de ne vállalj túl nagy rizikót. Diverzifikáld a portfóliód, így szép hozamokat tudsz majd elérni viszonylag alacsony kockázattal.

Címkék: #PR
Neked ajánljuk
Átigazolások
DVSC
El Maestro a téli erősítésekről
"Az a legfontosabb, ha új játékosok jönnek, akkor minél hamarabb érkezzenek, hogy az edzőtáborban már a teljes kerettel tudjunk készülni" - azt viszont nem árulta el, hány érkező lehet és milyen posztokra. (M4)
Ferencváros
Távozhat a legrégebbi légiós
Horvát sajtóhírek szerint újra a Dinamo Zagreb célkeresztjébe került Eldar Civic, akinek a nyáron lejár a szerződése a Fradinál.
Honvéd
Új sportigazgató jöhet
Sajtóinformációk szerint a Diósgyőrtől november elején távozó sportigazgató, Dr. Bajúsz Endre is jelölt lehet Kispesten, Fórizs Sándor azonban maradhat a Honvéd kötelékében.
Tovább az összes átigazoláshoz