David Alaba a Málta elleni felkészülési meccsen talált a saját kapujába, szokatlan módon. Az osztrákok 2-1-re verték egyébként Máltát.
A magyar válogatottal azonos Eb-csoportba sorsolt osztrák válogatott felkészülési mérkőzésen 2–1-re győzött Klagenfurtban Málta ellen. A találkozót Bernd Storck szövetségi kapitány és segítője, Andreas Möller is élőben tekintette meg.
A hazaiak szűk 20 perc alatt kétgólos előnybe kerültek, Marko Arnautovic és Alessandro Schöpf találatai után. Sokáig úgy tűnt, marad ez az eredmény, ám a lefújás előtti percekben David Alaba, a Bayern München klasszisa egészen hihetetlen öngólt vétett, beállítva a 2-1-es eredményt. Ausztria utolsó felkészülési meccsét Hollandia ellen játssza majd szombaton.
Átigazolások
ZTE
Nigériai tehetségek nyomában
Többek között a Crystal Palace és a Nottingham Forest mellett a ZTE megfigyelői is ott lesznek a nigériai Lagosban a TSM International Scouting Tournamenten.
Fradi
Romãót nem engedték
Júlio Romão elárulta, szívesen igazolt volna a Botafogóba, de az FTC január közepéig nem akart tárgyalni az eladásáról, mert rajta volt az EL-listán, amin addig nem lehetett változtatni. (Üllői129/Fellipe Perdigão)
Légiósok
Gera Dániel helyzete
A Persepolis játékosa, Gera Dániel elhagyta Iránt, de helyzete csak az országban hirdetett 40 napos gyász után tisztázódhat. A bajnokság a háború miatt szünetel. (Mandiner)