Nemcsakfoci: Verstappen nyert Amerikában, világbajnok a Red Bull is

Max Verstappen nyerte vasárnap a Formula-1-es Amerikai Nagydíjat, így az egyéni vb-címet már megnyerő holland csapata világbajnoki elsőségét is bebiztosította.
Dudás Gábor 2022. október 23., vasárnap 22:00
Szerző: Dudás Gábor 2022. október 23., vasárnap 22:00

Max Verstappen már a rajtnál átvette a vezetést, miután a pole pozícióból induló Carlos Sainz Jr. (Ferrari) összeütközött George Russell-lel (Mercedes) – az esetért a brit 5 másodperces büntetést kapott, Sainz pedig kiesett a versenyből.

Később Lewis Hamilton (Mercedes) állt az élre és sokáig úgy tűnt, ő lesz a befutó, mígnem hét körrel a leintés előtt Verstappen megelőzte tavalyi nagy riválisát és újra vezette a versenyt, az első helyet pedig nem is engedte már ki a kezéből. A Red Bull hollandja mögött Hamilton és Charles Leclerc (Ferrari) végzett a dobogón.

Verstappen austini győzelme egyben azt is jelenti, hogy - a szombaton, életének 78. évében elhunyt tulajdonosnak, Dietrich Mateschitznek méltó emléket állító - Red Bull megnyerte a konstruktőri világbajnoki címet, megszakítva ezzel a Mercedes 2014 tartó sikersorozatát.