Nemcsakfoci: Verstappen az idényzárón is győzött, Leclercé az ezüst, Hamilton futamot sem nyert

A második világbajnoki címét már korábban bebiztosító Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Abu-Dzabi Nagydíjat, az idei világbajnoki sorozat 22., utolsó futamát.
Dudás Gábor 2022. november 20., vasárnap 15:56
A második világbajnoki címét már korábban bebiztosító Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Abu-Dzabi Nagydíjat, az idei világbajnoki sorozat 22., utolsó futamát.
Szerző: Dudás Gábor 2022. november 20., vasárnap 15:56

A 25 éves pilótának ez az idei 15., és pályafutása 35. futamgyőzelme.

Max Verstappen mögött Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője ért célba a második helyen Abu-Dzabiban, a dobogó alsó fokára pedig a másik Red Bullt vezető, mexikói Sergio Pérez állhatott fel.

A karrierje utolsó Forma-1-es viadalát futó, négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel (Aston Martin) 10. lett és ezzel pontot szerzett,

a hétszeres világbajnok Lewis Hamilton (Mercedes) pedig műszaki hiba miatt kiesett, így 2007-es bemutatkozó éve óta először fordult elő vele, hogy egyetlen versenyt sem nyert a szezon során.

(MTI)

Átigazolások
DVSC
Tulajdonosváltás
Tulajdonosváltás Debrecenben: a Stott Capital megszerezte a DVSC irányítását.
Újpest
2 ZTE-játékos érkezhet
A Nemzeti Sport értesülései szerint az Újpest két játékost is elhozhat Zalaegerszegről: Bodnár Gergő és Krajcsovics Ábel kerülhet a Megyeri útra.
Paks
Böde jövője
"Mindig csak egy évben gondolkodunk, tavasszal majd leülünk Haraszti Zsolt sportigazgatóval, és megbeszéljük, hogyan tovább" - mondta jövőjéről a Paks támadója, Böde Dániel.
Tovább az összes átigazoláshoz