SPA, BELGIUM - AUGUST 26: Max Verstappen of the Netherlands driving the (1) Oracle Red Bull Racing RB18 on track during practice ahead of the F1 Grand Prix of Belgium at Circuit de Spa-Francorchamps on August 26, 2022 in Spa, Belgium. (Photo by Mark Thompson/Getty Images) // Getty Images / Red Bull Content Pool // SI202208260324 // Usage for editorial use only //

Nemcsakfoci: Verstappen a 14. helyről indulva is agyonverte a Forma-1-es mezőnyt - videók

A világbajnoki címvédő Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Belga Nagydíjat Spa-Francorchampsban, ezzel tovább növelte az előnyét az összetett élén.
Dudás Gábor 2022. augusztus 28., vasárnap 17:02
Szerző: Dudás Gábor 2022. augusztus 28., vasárnap 17:02

A 24 éves holland pilóta úgy diadalmaskodott, hogy büntetés miatt a 14. helyről rajtolt. Verstappen az idén kilencedszer, pályafutása során pedig 29. alkalommal nyert F1-es futamot. Max Verstappen mögött csapattársa, a mexikói Sergio Pérez végzett másodikként, így az osztrák istálló kettős sikert ünnepelhetett. A dobogó alsó fokára az első rajtkockából induló Carlos Sainz Jr., a Ferrari spanyol versenyzője állhatott fel.

Verstappen csapattársát, Pérezt előzte meg, hogy átvegye a vezetést a 12. körben:

Verstappen összetettbeli legnagyobb riválisa, Charles Leclerc (Ferrari) ötödik lett. A hétszeres világbajnok Lewis Hamilton az első kör Fernando Alonsót támadta a második pozícióért, ám a két autó összeért, ami végül a brit pilóta futamának végét jelentette.

A vb a jövő hétvégén folytatódik Zandvoortban, a Holland Nagydíjjal. (MTI)