Nemcsakfoci: Parádés játékkal, negyedszer BL-döntős a Veszprém kézicsapata

A Telekom Veszprém 33-30-ra legyőzte a lengyel Vive Kielce csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája szombati elődöntőjében, a kölni négyes döntő első játéknapján.
Csakfoci Admin 2019. június 1., szombat 22:02
Szerző: Csakfoci Admin 2019. június 1., szombat 22:02

A tizedik kölni négyes döntő alkalmából látványos show-műsor vezette fel az első mérkőzést: 16 LED-fal ereszkedett a pályára, amelyen az eddigi kilenc torna legemlékezetesebb pillanatai voltak láthatóak.

A lengyelektől Daniel Dujshebaev és Michal Jurecki, a magyar csapatból pedig Jamali Iman és René Toft Hansen hiányzott sérülés miatt. Kiválóan kezdett a Veszprém, amely remekül védekezett, és Sterbik Árpád védéseire alapozva négy perc alatt 4-0-ra elhúzott. Ezt követően az ellenfél is felvette a játék ritmusát, sokkal hatékonyabban védekezett, a magyar csapat játékosai pedig egyre többet hibáztak (7-5). A 21. percben Marko Mamic góljánál ráadásul Sterbik bokája megsérült, le kellett cserélni. A vajdasági születésű kapus a folytatásban már nem is tudott visszatérni, pedig amíg a pályán volt, 14 lövésből nyolcat hárított.

A nyáron éppen Veszprémbe igazoló Vladimir Cupara védéseinek köszönhetően átvették a vezetést a lengyelek, és 6-1-es sorozatuk után David Davis időt kért, mert játékosai nem találták riválisuk felállt védőfalának ellenszerét, számos alkalommal eladták a labdát, így sok gólt kaptak gyors kontratámadásokból, ami addig nem volt jellemző rájuk. A 25. percben a magyar bajnok már kétgólos hátrányban volt, de a szünetig sikerült egyenlítenie.

A második felvonásban a veszprémi irányítóktól sokkal jobb teljesítményre volt szükség, ezért Petar Nenadic a védekezés mellett támadásban is szerepet kapott, ám a lengyelek továbbra is rendkívül szorosan őrizték őket. A magyar együttes 4-1-es szériával kezdett, de a negyvenedik percben azonnali piros lap miatt szlovén védőjét, Blaz Blagotinseket is elveszítette, Nagy László pedig a vállát fájlalta, ezért számára is véget ért a meccs.

A veszprémiek ezután jól használtak ki egy emberelőnyt, Nenadic például a saját kapujának előteréből is betalált a Kielce üresen hagyott hálójába, Mikler Roland pedig egyre jobban védett (24-20). Ezután Luka Cindric öt góljával tartotta a lépést a Kielce, majd Alex Dujshebaev percei következtek, így csapatuk ismét visszazárkózott (28-27).

A rendkívül izgalmas hajrában a Telekom Veszprém taktikus kézilabdával ismét ellépett, és három kulcsembere nélkül is sikerült kiharcolnia a döntőbe jutást a meccs legjobbjának megválasztott, 12 gólig jutó Petar Nenadic irányításával.

A két együttes 12. alkalommal találkozott egymással a BL-ben, a mérleg a Veszprém szempontjából két döntetlen és egy vereség mellett immár kilenc győzelem. (MTI)