Fotó: MTI/Illyés Tibor
Nyolc érmet, két aranyat, négy ezüstöt és két bronzmedált szereztek a magyarok a római Hét Domb (Sette Colli) elnevezésű nemzetközi úszóverseny harmadik napján, vasárnap.
A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka 200 méter vegyesen győzött, 200 háton pedig második lett.
A háromnapos viadal hivatalos honlapja szerint Kapás Boglárka 200 méter pillangón diadalmaskodott 2:07.71 perces idővel, és ebben a számban a dobogó többi fokára is magyarok álltak fel: Jakabos Zsuzsanna második (2:08.94 perc), Szilágyi Liliána pedig harmadik (2:09.19) lett.
Ezüstérmet nyert 200 méter háton Telegdy Ádám (1:57.53), valamint 50 méter pillangón Szabó Szebasztian (23.51 másodperc), míg Késely Ajna 200 méter gyorson harmadikként csapott be a célba (1:58.14 p).
Pénteken Késely arany-, Kapás pedig ezüstéremmel gazdagodott, míg szombaton Milák Kristóf és Jakabos arany-, Verrasztó Dávid és Késely pedig ezüstérmet nyert. (MTI)
Átigazolások
Vasas / Mezőkövesd
Kölcsöncsatár
A több játéklehetőség reményében a Vasas 20 éves támadója, Mamusits Patrik a következő szezont kölcsönben az NB II-es Mezőkövesdnél tölti. (vasasfc.hu)
Puskás Akadémia
Hat visszatérő
A kölcsönből visszatérő Lamin Colley. Dala Martin, Farkas Bendegúz, Lehoczki Bendegúz, Nagy Zoárd és Ominger Gergő is csatlakozik az együtteshez. (Nemzeti Sport)
DVSC
Támadó érkezett
A DVSC hároméves szerződést kötött Sohan Baldonival.