Nemcsakfoci: Fucsovics és Babos számára is véget ért a Miamiban zajló tenisztorna

Fucsovics Márton a 3. fordulóban egyéniben, Babos Tímea a nyolcaddöntőben, orosz társával az oldalán esett ki.
Nyikes Zoltán 2021. március 29., hétfő 21:19
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. március 29., hétfő 21:19

Fucsovics Márton kikapott a negyedik helyen kiemelt orosz Andrej Rubljovtól a Miamiban zajló keménypályás tenisztorna 4,3 millió dollár (1,3 milliárd forint) összdíjazású férfi versenyének harmadik fordulójában. A 29. helyen kiemelt nyíregyházi játékos erőnyerő volt a nyitókörben, majd a 64 között küzdelmes mérkőzésen búcsúztatta a selejtezőből érkezett ausztrál Thanasi Kokkinakist.

Hétfőn ismét Rubljovval találkozott, akivel márciusban már háromszor szembekerült. A rotterdami döntőt és a dubaji negyeddöntőt is az ellenfél nyerte, aki a dohai negyeddöntőből Fucsovics visszalépése miatt játék nélkül jutott tovább. A floridai összecsapáson a világranglistán 40. magyar 1:1 után kétszer is elvesztette az adogatását, így a nagy tempót diktáló moszkvai teniszező 5:1-re elhúzott. Rubljov 25 perc alatt besöpörte az első játszmát, amelyben Fucsovics mindössze három labdamenetet nyert fogadóként.

A folytatásban a magyar Davis Kupa-válogatott vezére 1:0-nál eljutott bréklabdáig, amelyet a nyolcadik helyen álló rivális egy vonalra ütött tenyeressel hárított, majd rögtön elvette Fucsovics szerváját. Nemsokára újfent 1:5 állt az eredményjelzőn, és az alig rontó orosz innen már nem engedte ki a kezéből a meccset, amely 52 percig tartott.

Eredmény, férfiak, 4,3 millió dollár (1,3 milliárd forint) összdíjazás:

3. forduló (a 16 közé jutásért):
Andrej Rubljov (orosz, 4.)-Fucsovics Márton (29.) 6:2, 6:1

A negyedik helyen kiemelt Babos Tímea, Veronika Kugyermetova páros kiesett a nyolcaddöntőben a Miamiban zajló keménypályás tenisztorna 3,2 millió dollár (980 millió forint) összdíjazású női versenyében.

A magyar-orosz duót hétfőn a Caroline Garcia, Nadia Podoroska francia-argentin kettős búcsúztatta 64 perces mérkőzésen. A párosban négyszeres Grand Slam- és háromszoros világbajnok Babos és társa csak 17 perc elteltével, 0:5-nél hozta az első gémjét.

Az ellenfél a második szettben 3:1-re elhúzott, innen a magyar-orosz páros már felzárkózott 5:5-re, de egy újabb brék már a meccs végét jelentette. Fucsovics Márton 18.40 óra körül kezdi meg harmadik fordulós meccsét a negyedik kiemelt orosz Andrej Rubljov ellen.

Eredmény, nők, páros, nyolcaddöntő:

Caroline Garcia, Nadia Podoroska (francia, argentin)-Babos Tímea, Veronika Kugyermetova (magyar, orosz, 4.) 6:1, 7:5