Svédország nyerte a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságot, miután 27-26-ra nyert az előző két kontinenstornán győztes Spanyolország ellen a vasárnapi, budapesti döntőben.
Két gólnál nagyobb különbség egyszer sem alakult ki a találkozón.
A győztes gólt Niclas Ekberg dobta időn túli büntetőből.
💪 The winning goal for @hlandslaget 🇸🇪, by Niclas Ekberg#ehfeuro2022 #watchgamesseemore pic.twitter.com/GUy2qxNVCz
— EHF EURO (@EHFEURO) January 30, 2022
A meccs legjobbja a svéd kapus, Andreas Palicka volt, aki 11 védéssel és egy góllal járult hozzá a sikerhez.
A svédek hatodik alkalommal játszottak a kontinenstorna fináléjában, és egy vereség mellett ötödször győztek. A spanyoloknak ez volt a hetedik döntőjük, és két siker mellett az ötödik vereségük. (MTI)
Átigazolások
Lendván folytatja
Gonzalo Escudero
Visszatérhet Felvidékre
Geri Gergely
Szlovák sajtóértesülések szerint Geri Gergely a Spartak Trnava szakmai stábjához csatlakozhat.
Újra Diósgyőrben
Molnár Gábor
Hivatalossá vált, hogy Molnár Gábor visszatért Merkantil Bank Ligában induló Diósgyőrhöz.