Fotó: MTI/Illyés Tibor

Nemcsakfoci: Az újabb csoda elmaradt, a Fradi ezüst-, az ETO bronzérmes a női kézilabda BL-ben - videó

A Ferencváros 28-24-re kikapott a címvédő norvég Vipers Kristiansandtól a női kézilabda Bajnokok Ligája vasárnapi döntőjében, a budapesti négyes döntő utolsó mérkőzésén.
Csakfoci.hu 2023. június 4., vasárnap 19:43
Szerző: Csakfoci.hu 2023. június 4., vasárnap 19:43

Anna Vjahirjeva és Sunniva Naes Andersen hat-hat, Jamina Roberts öt góllal, az immár hétszeres BL-győztes Katrine Lunde 16 védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Andrea Lekic és Emily Bölk öt-öt találattal, Janurik Kinga kilenc védéssel zárt.

Az FTC 1971 és 2002 után harmadik alkalommal szerepelt a legrangosabb európai kupasorozat döntőjében, de diadalmaskodnia még nem sikerült.

A szovjet Szpartak Kijev, az osztrák Hypo Niederösterreich és a Győri Audi ETO KC után a Vipers a negyedik csapat, amely sorozatban háromszor BL-t - korábbi nevén BEK - tudott nyerni.

Az említett Győri Audi ETO KC a finálé előtt, vasárnap délután a harmadik helyen végzett, miután 28-27-re legyőzte a dán Team Esbjerg együttesét.

Az ötszörös győztes kisalföldi csapat 2021 után másodszor zárt a dobogó alsó fokán a BL-ben. (az MTI híre nyomán)

Női kézilabda Bajnokokok Ligája, Final Four:

Döntő:

Vipers Kristiansand (norvég) – FTC-Rail Cargo Hungaria 28-24 (14-13)

Gólszerzők: Naes Andersen, Vjahirjeva 6-6, Roberts 5, Jerábková 4, Knedliková 3, Höve, Jezic, Tchaptchet Defo, Valle Dahl 1-1, illetve Bölk, Lekic 5-5, Szöllősi-Zácsik, Cvijic 3-3, Klujber, Márton, Malestein 2-2, Kisfaludy, Stolle 1-1

Bronzmérkőzés:

Győri Audi ETO KC – Team Esbjerg (dán) 28-27 (16-9)

Gólszerzők: Gros 6, Oftedal 5, Blohm 4, Dale, Nze Minko 3-3, Győri-Lukács, Haugsted 2-2, Rju, Fodor, Toft 1-1, illetve Ingstad 6, Reistad 5, Mörk, Breistöl 4-4, Türkoglu 3, Heindahl, Tranborg 2-2, M. R. Jacobsen 1