Fotó: Blackburn Rovers

Visszatérőben a magyar válogatott kapusa, de a rivális nem adja a helyét: "Most én játszom, és mindent megteszek, hogy ez így is maradjon"

Tóth Balázs posztriválisa mindent megtesz azért, hogy megtartsa a helyét a Blackburn Rovers kezdőcsapatában, miközben a magyar hálóőr egyre közelebb kerül a teljes felépüléshez.
Csakfoci.hu 2025. december 23., kedd 20:15
Fotó: Blackburn Rovers
Tóth Balázs posztriválisa mindent megtesz azért, hogy megtartsa a helyét a Blackburn Rovers kezdőcsapatában, miközben a magyar hálóőr egyre közelebb kerül a teljes felépüléshez.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. december 23., kedd 20:15
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A 27 éves Aynsley Pears a nyáron háttérbe szorult Tóth Balázs miatt, és úgy tűnt, elhagyja a klubot, miután egyértelművé tették számára, hogy a magyar légiós lesz az első számú kapus. Az átigazolása azonban végül nem valósult meg, így Pears a piac zárása után is maradt, majd Tóth novemberi sérülését és térdműtétjét követően lehetőséget kapott.

A nála egy évvel idősebb magyar kapus sérülése alkalmat teremtett Pears számára, aki nyolc mérkőzésen kapott bizonyítási lehetőséget, és teljesítményére eddig nem lehetett panasz. Tóth visszatérése az edzésekhez azonban újra komoly döntési helyzet elé állítja Valérien Ismaëlt, a Blackburn vezetőedzőjét.

- A legfontosabb a kitartás és a mentális erő volt – mondta Pears a BBC Radio Lancashire-nek. - Vannak időszakok, amikor minden ellened dolgozik, nem áll melléd a szerencse, vagy éppen nem vagy előnyben. Ilyenkor az számít, hogyan edzek és hogyan élem a kapuséletet. Mindig készen állok. Amikor Balázs megsérült, egyik pillanatról a másikra kerültem vissza a képbe. Úgy érzem, jól teljesítettem, ezért folytatnom kell a munkát. Imádok a Blackburnben játszani, és ezt egyáltalán nem veszem magától értetődőnek.

Pears szerint a helyzet egyértelmű: harc lesz a kezdőcsapatba kerülésért.

- A menedzser korrekt, azt mondta, játsszak továbbra is jól. Ennél többet nem tehetek. Ha maradok a csapatban, nagyszerű, ha nem, az az ő döntése – de mindent megteszek azért, hogy nagyon nehéz dolga legyen.

A kapus elismerte, hogy lett volna lehetősége a távozásra, de jelenleg teljes mértékben csak arra koncentrál, hogy Ismaël ne tudja kihagyni.

- Csak egy ember vagyok, és imádok ennél a klubnál játszani, már száz alkalommal pályára léptem a Rovers mezében – tette hozzá.

Játszani akarok, és tudom, hogy sokat vagyok képes nyújtani a csapatnak. Két jó kapusunk van, mindig lesz verseny, és mindig lesz valaki, aki elégedetlen. Ez a futball természete. Most én játszom, és mindent megteszek azért, hogy így is maradjon. Ha sikerül, nagyon boldog leszek

- fogalmazott.

Olvastad már?
A Fradi a nagy rivális egyik legjobbját vinné: "A játékos megérett a váltásra, meg kell tennie a következő lépést"
Információink szerint a Ferencváros konkrét érdeklődést mutat Vitális Milán iránt.
Elolvasom
Átigazolások
Dorog
Vasastól igazoltak
A Dorog saját nevelésű középpályása, Faragó Bálint hét év után visszatért, miután a Vasastól távozik a 22 éves labdarúgó.
DVSC
Petíció indult
A DVSC szurkolói petíciót indítottak annak érdekében, hogy Amos Youga visszatérjen szeretett csapatukhoz.
Gyirmót
Többen is érkezhetnek
Medgyes Sinan, Sajbán Máté és Novák Csanád is az NB II újoncánál, a Gyirmótnál folytathatja pályafutását. (kisalfold.hu)
Tovább az összes átigazoláshoz