Fotó: facebook.com/kecskemetite

Vége az NB I nagy veretlenségi sorozatának, megint ellóghatott volna a Fradi - videó

Egy inkább ikszes meccsen, Piscitelli bravúrjainak is köszönhetően kapott ki a Kecskemét a Mezőkövesdtől 1-0-ra, Kuttor Attila így az idényben másodszor is legyőzte a második helyen álló lila-fehéreket.
Dudás Gábor 2023. április 2., vasárnap 16:06
Szerző: Dudás Gábor 2023. április 2., vasárnap 16:06

A meccs előtt a pályára lezúdult óriási csapadék miatt hatalmas tócsák nehezítették a játékosok dolgát. A Kecskemét alkalmazkodott gyorsabban a rendhagyó körülményekhez és jobban is kezdte a mérkőzést: a 7. percben Tóth sarokkal tett kapura egy beadást, amit Piscitelli bravúrral védett, majd a duplázást is hárította. Nem sokkal később Vágónak volt egy próbálkozása közelről, ami levágódott a védőkről.

A félidő közepén megszerezhette volna a vezetést a Mezőkövesd, Besirovic 14 méteres lövését azonban Varga bravúrral kiütötte. A 33. percben egy kövesdi kontra végén Babunski lőtt 17 méterről, Varga védett. A szünet előtt Banó-Szabó éles szögből leadott kemény lövése ment kapu mellé.

Valamelyest száradt ugyan a pálya a szünetben, de így is szerepet játszott a vendég vezető góljában. Az 51. percben Szuhodovszki átadása akadt el a vizes füvön, majd Babunski indulhatott meg a jobb szélen. A kövesdi légiós aztán egy ügyes csel után Besirovic elé tette a labdát, aki előbb becsapta őrzőjét, majd ballal, 15 méterről nagy gólt ragasztott a jobb felső sarokba (0-1).

Nem sokkal később két komoly egyenlítési lehetőség is kimaradt: előbb a Tóth Barnáról elé kerülő labdát lőtte kapura közelről Katona Bálint, de Piscitelli remekül védett, majd a szöglet után Szalai fejese a kövesdi felső lécet találta telibe.

Beállt közben Horváth Krisztofer is a hazaiakhoz és elsősorban azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy elesett az ellenfél 16-osán belül, de ezért nem járt büntető a liláknak. Jöttek persze a hazai lehetőségek is, az időre előrehaladtával egyre nagyobb lett a kecskeméti mezőnyfölény. Piscitellinek sok dolga akadt a beívelésekkel is, de igazán nagy bravúrkat a hajrában, Májer lövésénél, majd kiugrásánál, illetve Szalai helyzeténél kellett még bemutatnia. Nagy szerepe volt végül az olasz hálóőrnek a vendégek 1-0-s győzelmében.

A KTE 18 meccs után először kapott ki hazai pályán az NB I-es idényben és egy 10 meccses veretlenségi sorozata is véget ért az élvonalban. Kuttor Attila és a Mezőkövesd pedig november után megint legyőzte a szezon meglepetéscsapatát, így nagyon fontos pontokat szerzett a kiesés elleni harcot tekintve. A matyóföldiek sikerének a Ferencvárosnál is nagyon örülhetnek, feltéve, hogy a listavezető le tudja győzni majd hazai pályán a MOL Fehérvárt.

OTP Bank Liga, 25. forduló:

Kecskeméti TE - Mezőkövesd 0-1 (Besirovic 51.)

KTE: Varga Á. - Nagy K. (Katona M., 72.), Szalai, Belényesi, Zeke (Hadaró, 72.) - Nikitscher (Májer, 86.), Szuhodovszki, Vágó - Banó-Szabó, Tóth B., Katona B. (Horváth K., 56.)

Mezőkövesd: Piscitelli - Zahary, Berisahvili, Lukic, Filp (Lehoczky, 72.) - Besirovic, Molnár G. (Baranyai, 86.), Karnitski, Cseri (Vajda, 66.) - Babunski (Márkus, 86.), Bobál G.

16:30: Ferencváros - MOL Fehérvár - ÉLŐ!

19:00: DVSC - Vasas FC

Nagy Ádám
Hamarosan eldőlhet az Olaszországban légióskodó magyar válogatott középpályás, Nagy Ádám sorsa.
Hertha
Dárdai Pál
Dárdai Pál bejelentette, hogy nem marad a következő szezontól a berliniek vezetőedzője.
A szombati bajnoki előtt a helyi műsorközlő és a hazai drukkerek elbúcsúztatták Szalai Attilát, biztosra vehető tehát, hogy a magyar védő az idény végén, kölcsönszerződése lejárta után távozik a Freiburgtól. (sportal.hu)