Válogatott futballisták is lefutották a maratoni távot

Vasárnap rendezték a 31. Spar Budapest Maratont.
Privacsek András 2016. október 9., vasárnap 13:07
Szerző: Privacsek András 2016. október 9., vasárnap 13:07

Számos volt és aktív élsportoló, valamint híresség állt rajthoz. A "42 kilométer 42 év" szlogen jegyében az idén 42 éves Dombi Tibor és Hrutka János, volt válogatott labdarúgók először próbálták lefutni a távot - előbbi remek, 3:40 órás idővel ért célba.

A Hősök teréről induló útvonal ezúttal is érintette a főváros legszebb pontjait. A verseny lebonyolításáról 1500 rendező gondoskodott, a futók frissítésére mintegy 50 ezer liter vizet, 30 ezer banánt, 3000 kilogramm szőlőcukrot és 8500 darab szivacsot használtak fel. (MTI)