Fotó: Újpest FC

Újpest: Az elnök reagált az új stadion felfüggesztett engedélyezési eljárására

Fél évre felfüggesztették az Újpest FC új stadionjának építési engedélyezési eljárását - a klub elnöke, Ratatics Péter hivatalos közleményben reagált a klubhonlapon.
Csakfoci.hu 2026. június 24., szerda 18:15
Fotó: Újpest FC
Fél évre felfüggesztették az Újpest FC új stadionjának építési engedélyezési eljárását - a klub elnöke, Ratatics Péter hivatalos közleményben reagált a klubhonlapon.
Szerző: Csakfoci.hu 2026. június 24., szerda 18:15
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Nagy Dávid, újpesti önkormányzati képviselő a napokban Facebook-oldalán hozta nyilvánosságra, hogy ideiglenesen leállították az Újpest FC új stadionjának építési engedélyezési eljárását. A budapesti kormányhivatal építésügyi főosztálya a beruházó kérésére június 8-tól legfeljebb hat hónapra függesztette fel a folyamatot.

Az Újpest szerdán közleményben reagált a megjelent hírekre, amelyet változtatás nélkül közlünk. Ratatics Péter, a IV. kerületi klub elnöke megerősítette, hogy a szüneteltetést ők kezdeményezték, és részletesen is ismertette a döntés hátterét.

"Az elmúlt napokban több találgatás is megjelent az Újpest FC új sportparkjának fejlesztésével kapcsolatban, ezért fontosnak tartom, hogy személyesen is megerősítsem: a MOL elkötelezettsége az Újpest FC jövője mellett változatlan. Tulajdonosként hosszú távra tervezünk. Hiszünk abban, hogy az Újpest FC – Magyarország egyik legnagyobb hagyományú klubjaként - olyan jövőt érdemel, amelyben a szakmai fejlődés, az utánpótlás és a modern infrastruktúra egymást erősítve szolgálják a klub sikerét.

Igyekszünk felelős tulajdonosként és beruházóként gondolkodni: egy ilyen léptékű városrész-fejlesztést csak kiszámítható szabályozói környezet és szakmai keretek között lehet jól megvalósítani, ahol mind az önkormányzat, mind a kormány támogatása szükséges a kiemelt beruházás kapcsán.

Az Újpest-sportpark fejlesztése messze nem csupán egy stadionépítés. Egy jelentős, saját forrásból finanszírozott magánberuházásról van szó, amely az Újpest FC jövője mellett az egész térség fejlődéséhez is hozzájárulhat. A projekt szervesen illeszkedik az Észak-Budapest közlekedési kapcsolatainak erősítését és egy új intermodális csomópont kialakítását célzó infrastruktúra fejlesztéséhez is.

Az építési engedélyezési eljárás szüneteltetését mi kezdeményeztük. Ez egy technikai döntés, amelyet a projektet érintő szabályozói környezet bizonytalanságain túl a környezetvédelmi és engedélyezési dokumentáció véglegesítéséhez kapcsolódó szakmai folyamatok tettek indokolttá.

A célunk változatlan: olyan Újpest FC-t építeni, amely méltó a Klub történelméhez, hosszú távon szolgálja a szurkolókat és a játékosokat, és egyszerre erősíti a Klub, valamint a magyar futball jövőjét."

Átigazolások
Újra Diósgyőrben
Molnár Gábor
Hivatalossá vált, hogy Molnár Gábor visszatért Merkantil Bank Ligában induló Diósgyőrhöz.
MTK-ban folytatja
Nyers Ádám
Az MTK Budapest hivatalos oldalán jelentette be, hogy megvásárolta Nyers Ádám játékjogát a Budapest Honvédtól.
FTC
Aleksandar Cirkovic
Sajtóhírek szerint lengyel kérő jelentkezett be a Ferencváros szélsőjéért - Aleksandar Cirkovic így végleg távozhat a klubtól.
Tovább az összes átigazoláshoz