Fotó: mlsz.hu

Újabb határon túli debütált magyar mezben - kiütötte Izlandot az U20-as válogatott

A magyar U20-as válogatott a szerdai 2-0-s siker után pénteken 4-0-ra győzte le Gyirmóton az izlandi csapatot felkészülési mérkőzésen.
Csakfoci.hu 2024. március 22., péntek 19:36
Szerző: Csakfoci.hu 2024. március 22., péntek 19:36

Babó Levente csapata korán vezetést szerzett pénteken, Babos Bence már a 2. percben eredményes volt (1-0). A szövetségi edző ezúttal azoknak a játékosoknak adott lehetőséget a kezdőcsapatban, akik a két csapat szerdai meccsén inkább cserék voltak.

A mieink a gól után kézben tartották a mérkőzést, majd a 23. percben Klausz Milán lőtt jó 25 méterről az üresen hagyott kapuba (2-0). A félidő hátralévő részében is a mieink irányítottak, de a szünetig nem esett újabb gól - írja az mlsz.hu.

A fordulás után, az 53. percben egy jobb oldali beívelést követően a hosszú kapufánál érkező fehérvári Pető Milán fejelt a hálóba (3-0).

Ezt követően is a magyar válogatott futballozott veszélyesebben, a 4-0-s végeredményt a 69. percben alakítottunk ki, amikor egy bal oldali szöglet után az a Dobozi Krisztián fejelt a jobb alsó sarokba, akinek ez volt az első meccse címeres mezben határon túli (székelyföldi) magyarként (4-0). Dobozi néhány napon belül a második határon túli tehetség, a románok által "megsiratott" Stefan Raul Martin után, aki debütált a magyar csapatban.

A magyar válogatott végig ötletesen, kombinatívan játszott, és ezzel a különbséggel is megérdemelten nyerte meg a találkozót.

Az összetartás célja az volt, hogy a két mérkőzésen minden kerettag kellő játékpercet kaphasson, és megmutassa magát nemzetközi mérkőzésen, ezért sorcserével kezdtük a második találkozót. A védekezésünk ezúttal is stabil volt, viszont sokat javultunk játékminőségben, ennek köszönhetjük a négygólos sikert. Minden játékossal elégedett vagyok, nagyon jól dolgoztak a srácok, érezhetően mindenki szeretett volna bizonyítani, ebből a szempontból sok pozitívuma volt a két mérkőzésnek – mondta Babó Levente szövetségi edző.

U20-as felkészülési mérkőzés, Gyirmót:

Magyarország - Izland 4-0 (Babos B. 2., Klausz M. 23., Pető M. 53., Dobozi K. 69.)

Magyarország: Csenterics Adrián - Pekár István, Dobozi Krisztián (Markgráf Ákos, 84.), Babós Levente - Bodnár Gergő, Vingler László, Pető Milán (Krascsovics Ábel, 75.), Helmich Pál (Tóth Alex, 66.), Kovács Patrik - Klausz Milán (Dénes Adrián, 75.), Babos Bence (Dénes Csanád, 66.)

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)