Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Újabb fejlemény Gróf ügyében: Eljárás indul az újpesti labdaszedő ellökése miatt - sajtóhír

Sajtóhírek szerint további következménye lesz annak az esetnek, amikor a ferencvárosi Gróf Dávid fellökött egy újpest labdaszedőt.
Póczik Dávid 2026. április 16., csütörtök 21:15
Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt
Sajtóhírek szerint további következménye lesz annak az esetnek, amikor a ferencvárosi Gróf Dávid fellökött egy újpest labdaszedőt.
Szerző: Póczik Dávid 2026. április 16., csütörtök 21:15

Még októberben kavart nagy port Gróf Dávid esete az újpesti labdaszedő fiúval: akkor az Újpest-FTC bajnoki hajrájában a Fradi kapusa méterekre ellökött egy labdaszedőt, amikor gyorsan játékba akarta hozni a labdát. A Fradi-kapus azóta többször is bocsánatot kért a történtekért. Az ügy miatt a klubja és a Magyar Labdarúgó Szövetség is megbüntette, a fegyelmi bizottság négy mérkőzésre tiltotta el.

A Lila Sector több hónappal az eset után arról írt, hogy még további következménye lesz Gróf megmozdulásának: értesüléseik szerint könnyű testi sértés és kiskorú veszélyeztetése miatt hivatalból eljárás indul a ferencvárosi futballista ellen.

Olvastad már?
Árad a Tisza, de merre viszi a magyar focit? Félelmek, durva pletykák, remények - exkluzív háttér
Hogyan alakul át a magyar futball a földrengésszerű politikai változások következtében? Várhatóak-e csődöt jelentő klubok, tömeges elbocsátások, változik-e a labdarúgás irányítása, csökkenek-e a labdarúgók bérei? Vagy mindez csak egyes szereplők aggályai lehetnek? Rengeteg kérdés, melyet lázasan latolgat hétfő reggel óta mindenki a magyar futball szereplői közül. Naponta reppennek fel a legvadabb pletykák tulajdonosok és szponzorok kiszállásáról, klubok összedőléséről. Sok klubvezetővel, szövetségi alkalmazottal, de játékossal, edzővel is beszéltünk az elmúlt napokban. Névvel ugyan egyelőre senki nem vállalta véleményét, de a beszélgetéseket követően markánsan kirajzolódott a magyar futballt körüllengő jelenlegi hangulat, ami sok helyen a bizonytalanságról és félelemről szól egyelőre, de akadnak ellenpéldák is.
Elolvasom
Átigazolások
Külföldre mehet a tehetség
Farkas Timót kérői
Portugál (Sporting, Benfica), német (RB Leipzig), olasz, osztrák és holland csapat is kérője lehet a Mészöly Focisuli 15 éves, U-válogatott tehetségének, Farkas Timótnak. (NSO)
Légiósok
Pécsi a kiszemelt
A spanyol AS szerint a Sevilla nyáron kölcsönvenné a Liverpool 21 éves magyar kapusát, Pécsi Ármint. Ehhez a csapat bennmaradására is szükség van.
Sigma Olomouc
Orji légiósnak állt
A cseh Sigma Olomouchoz igazolt az ETO UNI FC korosztályos válogatott támadója, Orji Dávid.
Tovább az összes átigazoláshoz