Ugyanúgy büntette meg a Fradit és az Újpestet az MLSZ a derbi előtt

A keddi fegyelmi döntések - két komoly büntetés ügyében hiába fellebbeztek.
Dudás Gábor 2017. február 28., kedd 16:47
A keddi fegyelmi döntések - két komoly büntetés ügyében hiába fellebbeztek.
Szerző: Dudás Gábor 2017. február 28., kedd 16:47

Az mlsz.hu beszámolója a Fegyelmi Bizottság (FEB) február 28-i, keddi határozatairól:

 

NB I

A FEB a Haladás – Újpest mérkőzéssel kapcsolatban az Újpestet, mint visszaesőt, szurkolóinak másokat megbotránkoztató magatartásáért (más sportszervezet szidalmazása) és tárgy játéktérre dobásáért 100.000 Ft pénzbüntetés megfizetésére kötelezi.

A FEB az FTC - Videoton FC mérkőzéssel kapcsolatban az FTC-t, mint visszaesőt, mérkőzés rendezéssel kapcsolatos előírások megsértéséért és szurkolóinak másokat megbotránkoztató magatartásáért (az ellenfél és más sportszervezet szidalmazása) 100.000 Ft pénzbüntetés megfizetésére kötelezi.

 

NB II

A FEB tárgyalás megtartása után Rokszin Ádám (Szolnok) korábbi a mérkőzésen való részvételtől 2017. február 21. napjától kezdődően 3 hónapra szóló eltiltását hatályában változatlanul fenntartotta.

 

NB III

Czető Márk (Putnok), mert a játékvezető irányába sértő mozdulatot tett 3, Illés Richárd (Putnok), mert amikor a labda számára nem volt megjátszható közelségben megrúgta ellenfelét 2, Illés Dávid (Dabas-Gyón) 1, Szepessy Róbert (Dunaújváros) 1, Kökény Tamás (Hódmezővásárhely), mert amikor a labda számára nem volt megjátszható közelségben megütötte ellenfelét 4, Dajka László (Tiszaújváros) 1, Bárkányi Arnold (Hatvan) 1, Farkas Zoltán (Gyirmót) mert amikor a labda játékon kívül volt megrúgta ellenfelét 2, Zámbó Bence (Csorna) 1 soron következő férfi felnőtt bajnoki mérkőzésre szóló eltiltást kapott.

A FEB tárgyalás megtartása után Fekete Tamás (Kazincbarcika), mint visszaeső, korábbi 4 mérkőzésre szóló eltiltását hatályában változatlanul fenntartotta.

 

Magyar Kupa

A FEB tárgyalás megtartása után a ZTE - Újpest mérkőzéssel kapcsolatban a ZTE-vel szemben korábban kiszabott 500.000 Ft pénzbüntetést hatályában változatlanul fenntartotta.

 

Női felnőtt nagypályás bajnokságok és kupák

Tatai Krisztina (Astra) 1 soron következő női felnőtt bajnoki mérkőzésre szóló eltiltást kapott.

 

Női és férfi felnőtt futsal bajnokságok és kupák

Boromisza Dániel (Veszprém) 1, Mészáros Dominik (SZC Futsal) 1, Csajbók Árpád (Főnix) 1, Gieber Gyula (Nagymaros) 1 soron következő férfi felnőtt futsal bajnoki mérkőzésre szóló eltiltást kapott.

Istvánfi Mercédesz Éva (PCSLE) 1 soron következő női felnőtt futsal bajnoki mérkőzésre szóló eltiltást kapott.

A FEB a Csenger – Kazincbarcikai Ördögök mérkőzéssel kapcsolatban a Csengert a rend nem megfelelő biztosításáért írásbeli figyelmeztetésben részesíti.

 

Színes lapok miatt kiszabott pénzbüntetés

Putnok 14, Dabas-Gyón 12, Dunaújváros 12, Jászberény 10 ezer forint.

Neked ajánljuk
Átigazolások
Légiósok
Yaakobishvili hosszabbított
Hosszabbított a Barcelona magyar kapustehetsége – Yaakobishvili Áron 2028-ig marad a katalánoknál.
Ajka
Hannich érkezett
Hannich Péter csatlakozott az FC Ajka szakmai stábjához, ahol Gaál Bálint vezetőedző munkáját segíti, július 1-jétől pedig sportigazgatóként folytatja tevékenységét.  
Légiósok
Ez várhat Lisztesre
Idősebb Lisztes Kriszitán elmondta, a fiát egyelőre sehova nem adják kölcsön. A Frankfurt az USA-ban is túrázik majd nyáron, az amerikai vízumot pedig már kiváltották a támadó számára.
Tovább az összes átigazoláshoz