Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

U21-es válogatott: Győzelemmel debütált Gera utódja, a cserék döntöttek a szünet után - videók

A szünet után beállt Kerezsi Zalán és Jurek Gábor góljaival győzte le az U21-es válogatottunk Moldovát.
Nyikes Zoltán 2024. március 21., csütörtök 19:51
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. március 21., csütörtök 19:51

Jövő hét kedden Kazahsztánban lép pályára Eb-selejtezőn az U21-es magyar válogatott, előtte azonban még felkészülési mérkőzésen fogadtuk Moldovát a Hidegkuti Nándor Stadionban. A csütörtök esti találkozón debütált a kispadon Szélesi Zoltán szövetségi edző, aki a Vasashoz távozó Gera Zoltánt váltotta.

Ahogyan az várható volt, az első perctől kezdve magához ragadta a kezdeményezést a magyar válogatott, nagy mezőnyfölényben játszottunk, igaz ez sok helyzetben nem mutatkozott meg. A 4. percben Benczenleitner visszagurított labdáját Molnár Rajmund lőtte 14 méterről a bal alsó mellé, majd Németh András volt az egyik legaktívabb játékosunk elöl, de rendre közbeléptek a kísérleteibe. A 29. percben Szabó Alex jobbról érkező beadását lőtte kapura Kovács Mátyás 11 méterről, Dodonnak azonban nem volt nehéz dolga.

Öt percre rá Benczenleitner lábát találták el a vendég 16-oson belül, a bíró azonban meglepetésre nem ítélt tizenegyest, pedig a visszajátszások alapján is egyértelmű volt a szituáció. A 38. percben kis híján hátrányba kerültünk, amikor Bulmaga 26 méterről a felső lécet találta el egy szabadrúgásnál.

A szünet után két perc sem telt és a frissen beállt Pécsinek máris védenie kellett egy bal alsóba tartó löketet. Az 50. percben Vitális szöglete után a röviden Kata csúsztatta tovább a labdát, amit középen váratlanul az egyik vendég játékos nem kifelé, hanem a saját kapuja felé fejelt egy rossz mozdulat következtében, ám hiába lett így tökéletes Kerezsinek, a támadó éppen hogy csak bele tudott piszkálni a kapu előterében.

Három perccel később viszont már egy nagyon hasonló szituációból megszereztük a vezető találatot: az újabb szögletet ismét Kata csúsztatta meg a röviden, a kapu előterében pedig most sikerült fejjel a hálóba juttatnia a labdát Kerezsinek, 1-0.

A 75. percben egy kontratámadást követően ziccerben vihette Pécsire a labdát Lupasco, a Puskás kapusa pedig jól zárta a szöget és nagyot védett.

A 92. percben végül egy újabb csere is betalált, Jurek egy csel után 17 méterről szép gólt lőtt a jobb sarokba, kialakítva ezzel a 2-0-s végeredményt - Szélesi Zoltán tehát győzelemmel mutatkozott be az U21-esek kispadján.

U21-es felkészülési mérkőzés

Magyarország-Moldova 2-0 (Kerezsi 53., Jurek 92.)

Magyarország: Hegyi (Pécsi, 46.) – Szabó A. (Baranyai, 74.), Yaakobishvili (Alaxai, 81.), Baráth – Kovács (Vajda, 62.), Bényei (Ominger, 63.), Kata (Horváth, 81.), Vitális (Kosznovszky, 62.), Benczenleitner (Eördögh, 75.) – Németh (Kerezsi, 46.), Molnár (Jurek, 75.).

Magyar válogatott: Állítsd össze Rossi Törökország elleni kezdőcsapatát!
Lépj öt percre Marco Rossi helyébe és szavazd meg a Törökország elleni kezdőcsapatot!