Az U21-es válogatott kapitányának kritikája: "Az nem ide való, aki felhúzza a címeres mezt és ez nem jut eszébe"

Bolla Bendegúz szerint többen mentálisan nem tudták felvenni az Eb-ritmust, és a hollandok elleni meccs vége emiatt is nagyon csúnya lett.
Dudás Gábor 2021. március 30., kedd 21:33
Szerző: Dudás Gábor 2021. március 30., kedd 21:33

Ahogy arról beszámoltunk, harmadik mérkőzését (Hollandia, 1-6) is elveszítette a magyar U21-es válogatott a részben hazai rendezésű Európa-bajnokságon, ezzel csoportutolsó lett a kontinenstornán.

Bolla Bendegúz, a magyar csapat kapitánya szerint mentálisan is nagyon kikapott a csapat a hollandoktól.

- Azt beszéltük a meccs előtt, hogy ne essünk szét és próbájuk tartani magunkat 90 percig.

Ez fejben dőlt el. Elkezdték rugdosni a gólokat, mi szétestünk fejben és ott vége volt. Itt megbüntetnek ezért. Próbáltam tartani a lelket a többiekben, próbáltam beszélni végig, de az a baj, ha valakinek saját magától, ilyen szinten, hogy felhúzza a válogatott mezt és ez nem jut eszébe, akkor az sajnos nem ide való.

Most nem szeretnék itt bárkit megnevezni, de ilyet nem lehet megengedni magunknak. És az bosszantó az egészben, hogy így nem lehet szétesni. A vége azért már csúnyán nézett ki - nyilatkozta csalódottan a hollandok elleni vereség után az U21-es válogatott csapatkapitánya, aki azt a kérdést is megkapta az M4 Sporttól, hogy hány olyan játékostársat lát, aki készen áll mentálisan akár a felnőttválogatottságra?

- Őszinte leszek, keveset. Azért elég fiatal még ez a brigád, tapasztalatszerzésnek rendkívül jó volt ez a három meccs, mindenki sokat tanulhatott belőle. De láttuk, mekkora a különbség a nemzetközi és a mi szintünk között. Ha magasabb szintet szeretnénk képviselni, akkor sok mindenben fejlődni kell még. Minden meccsben más tanulság volt. Mindegyiket kielemeztük, próbáltunk tanulni belőle a következő mérkőzésre, nem elkövetni ugyanazokat a hibákat, de itt szerintem magában a játékban volt nagyon nagy különbség, és ezt azért nehéz visszahozni - tette hozzá a MOL Fehérvár jobbhátvédje.

Gera: "Nem szabad most ezeket a fiúkat lehúzni"

Gera Zoltán szövetségi edző elmondta, az első félidőben jól tartottuk magunkat, helyzeteink voltak, a második játékrészt viszont rosszul kezdtük és összehoztunk egy tizenegyest.

A második 45 percben is mentek a hollandok a labdákért és igyekeztek gólokat szerezni, nekik fontos volt a nagy különbségű győzelem. Készültünk rá, hogy mi lesz, ha hátrányba kerülünk. Jobb és tapasztaltabb volt az ellenfél, ami persze lehet csak egy kifogás, de egy erősebb csapattól kapott ki a mi fiatal együttesünk. Három-négy gól után bizonytalanok voltunk, menjünk-e előre vagy sem, ilyenkor nagyon nehéz helyzetbe kerülnek a labdarúgók. A válogatottunk fejlődött és bizonyította, hogy van tartása. Nem szabad most ezeket a fiúkat lehúzni e miatt az eredmény miatt, rájuk fog épülni a következő U21-es keret.

Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.