Súlyos vereséggel köszönt el a magyar U21 az Eb-től - Románia is kiesett velünk

Harmadik mérkőzését is elveszítette a magyar U21-es válogatott a részben hazai rendezésű Európa-bajnokságon. Hollandia 6-1-es sikerével csoportgyőztes lett, mellettük a németek jutottak tovább, Románia kiesett.
Dudás Gábor 2021. március 30., kedd 19:49
Szerző: Dudás Gábor 2021. március 30., kedd 19:49

Az már a meccs előtt biztos volt, hogy a magyar válogatott a továbbjutásért nem, maximum a becsületéért játszhat Székesfehérváron, és a mieink becsülettel is tették a dolgukat az esélyesebb hollandok ellen.

Sőt, az első negyedórában kifejezetten biztatóan mozogtunk, különösen Skribek volt elemében, aki kétszer is jó indítást kapott, de egyszer a 204 centiméteres holland kapus, Scherpen mentett előle, majd Schuurs egy nagy becsúszással.

Idővel aztán a hollandok fokozatosan fölénybe kerültek, és elkezdték sorra kialakítani a helyzeteket is. Sokáig Bese tartotta a magyar csapatot meccsben a védéseivel, ekkor az energiáinkat jobbára lekötötte már a védekezés. Egészen a 42. percig húztuk ki kapott gól nélkül, ekkor De Wit lépett meg Gakpo gyors indításával, majd 11 méterről a jobb alsóba lőtt (0-1).

A szünetben hármat is cseréltek a hollandok és szemmel láthatóan jót is tett nekik a frissítés. Már a 48. percben jött a második gól, igaz, Boadu még "csak" 11-esből talált be (0-2). Ezután mi is hármat cseréltünk, de a harmadik gól is a vendégeké lett, a nagyon aktív Gakpo 19 méterről ágyúzott a jobb alsóba (0-3) az 58. percben.

A magyar csapatkapitány, Bolla a 65. percben, a csereként beállt MTK-csatár, Bíró akadályozásáért megítélt büntetőt váltotta gólra (1-3), de Gakpo alig öt perccel később, 11 méterről visszaállította a háromgólos különbséget egy sakk-mattig kijátszott akció végén (1-4).

A vége aztán fájdalmas lett, hiszen Botman fejjel, Brobbey pedig lábbal talált be, így végül 6-1-re győztek a hollandok Fehérváron.

A csoport másik keddi meccsén a németek 11-esből sem tudtak betalálni Románia kapujába, de a 0-0-s döntetlennel is továbbmentek a második helyen. A románok kiestek, az egész tornán erősen foghíjas és sok hiányzót nélkülöző magyar csapat pedig negyedik lett a csoportjában.

Az U21-es válogatott kapitányának kritikája: "Az nem ide való, aki felhúzza a címeres mezt és ez nem jut eszébe"
Bolla Bendegúz szerint többen mentálisan nem tudták felvenni az Eb-ritmust, és a hollandok elleni meccs vége emiatt is nagyon csúnya lett.

U21-es Eb, A-csoport:

Magyarország U21 - Hollandia U21 1-6 (Bolla 65. - 11-esből, ill. De Wit 42., Boadu 47. - 11-esből, Gakpo 58., 70., Botman 87., Brobbey 89.)

A meccs közvetítése percről percre itt!

Magyarország: Bese - Bolla, Varju, Mocsi, Huszti A. (Deutsch, 52.) - Hinora (Csonka, 52.), Kata - Skribek (Szendrei, 52.), Mezei (Palincsár, 90.), Bukta - Bárány (Bíró, 63.)

Hollandia: Scherpen - Teze (Zeefuik, 46.), Schuurs, Bozman, Bakker (Brobbey, 46.) - Gakpo (Ekkelenkamp, 82.), Harroui, Kadioglu (Dilrosun, 82.) - Kluivert (Malacia, 46.), Boadu, De Wit

A másik meccsen: Németország - Románia 0-0

A csoport végeredménye: 1. Hollandia 5 pont (6-3), 2. Németország 5 (4-1), 3. Románia 5 (3-2), 4. MAGYARORSZÁG 0