Fotó: MTI/Vasvári Tamás

U17-es Eb: Három gólt ajándékozott a magyar válogatott az íreknek, csúnya kiesés lett a vége

4-2-re kikapott kedden a Pancho Arénában Írországtól, ezzel véget ért a hazai rendezésű Európa-bajnokság a magyar U17-es válogatott számára.
Csakfoci.hu 2023. május 23., kedd 21:55
Szerző: Csakfoci.hu 2023. május 23., kedd 21:55

A döntetlen is elég lett volna a továbbjutáshoz a keddi Eb-csoportmeccsen a magyar U17-es válogatott számára, de Írország ezt másképpen gondolta...

A magyar válogatott védelme már az 5. percben kapitulált, egy szöglet után több játékosunk sem állt a helyzet magaslatán, ezt kihasználva Kehir 10 méterről talált a kapunkba (0-1). Öt perccel később azonban visszajött a remény, ehhez pedig kellett egy öngól is, Molnár beadása után Grante a saját kapujába fejelt (1-1).

A játékrész közepén megint hatalmas hibák sora vezetett az írek újabb veeztő találatához: a 24. percben, Orazi szögleténél három mezőnyjátékosunk és Yaakobishvili kapus is elmérte a labda útját, így Melia közelről a léc alá fejelt (1-2).

És alig hét perc múlva eldőlni is látszott a találkozó, ekkor megint Orazi adott be, ezúttal balról, Melia pedig egy újabb védelmi és kapushibát kihasználva a hálóba lőtt (1-3).

Marco Rossi szeme láttára kapta a negyediket a magyar válogatott a második félidő első negyedórájának végén. Melia most gólpasszt adott, méghozzá az ugyancsak duplázó Kehirnek, aki 17 méterről lőtte ki a jobb felsőt - itt már tényleg eldőlt (1-4).

A 71. percben a magyar csapatkapitány, Kern egy szöglet után berobbanva bólintott a kapura, némiképp kozmetikázva az eredményen (2-4), de a gól sem adott elég lendületet ahhoz, hogy Belvon Attila csapata teljesen felálljon a padlóról, ahová saját magát is lökte a hibákkal.

Írország végül megérdemelt 4-2-s győzelmet aratott, így a lengyelek mögött a szigetországiak jutottak a magyar rendezésű Eb legjobb nyolc csapata közé. A mieink pedig egy győzelemmel és két vereséggel, összesen kilenc kapott góllal búcsúztak a kontinenstornától.

A csoport másik keddi meccsén a walesiek meglepetésre 3-0-ra verték - az elég tartalékos - Lengyelországot, de a britek így is a négyes utolsó helyén végeztek.

U17-es Európa-bajnokság, A-csoport:

Írország - Magyarország 4-2 (Kehir 5., 61., Melia 24., 31., ill. Grante 10. - öngól, Kern 71.)

Magyarország: Yaakobishvili - Girsik, Umathum, Kaczvinszki, Hornyák (Burghart, 76.) - Varga Z. (Demkó, 86.), Fenyő (Szabó Sz., 46.), Kern, Németh H. (Somfalvi, 76.) - Molnár Cs. (Vidnyánszky, 76.), Simon B.

A csoport másik meccsén:

Wales - Lengyelország 3-0

A-csoport, a végeredmény: 1. Lengyelország 6 pont (10-7), 2. Írország 6 (8-7), 3. Magyarország 3 (8-9), 4. Wales 3 (3-6)

Magyar kiesés vezér nélkül a hazai U17-es Eb-n: "3-4 játékos érhet el komoly szintre, nagy volt a félelem a hibáktól"
Belvon Attila szövetségi edző leginkább a sok kapott gólt bánja, és szerinte lehetett volna határozottabb és sokkal bátrabb is a magyar U17-es válogatott a hazai rendezésű Eb - számunkra - utolsó meccsén.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)