Fotó: mlsz.hu

U17-es Eb: 0-3 után életre kelt, de végül ötöt kapott a fantomgólt is szerző magyar válogatott

3-2-re is feljött az U17-es magyar válogatott, ám utána a lengyelek eldöntötték a meccset. A mieink négy gólt szereztek, de csak 5-3-ra tudtak szépíteni.
Budai László 2023. május 20., szombat 22:11
Szerző: Budai László 2023. május 20., szombat 22:11

Férfi U17-es válogatottunk szerdán Wales 3-0-s legyőzésével kezdte meg a hazai rendezésű korosztályos Európa-bajnokságot. A második csoportmérkőzésen a szerdán nagyszerű teljesítményt nyújtó, az íreket 5-1-re legyőző lengyel válogatott volt a mieink ellenfele a Pancho Arénában.

Belvon Attila két helyen változtatott a walesiek elleni kezdőcsapaton, Hornyák Csaba helyén Kubicsek Levente, míg Varga Zétény helyén Szabó Szilárd kezdett. A lengyelek egyetlen helyen változtattak az íreket 5-1-re legyőző csapatuk kezdőjén.

Ellenfelünk a várakozásoknak megfelelően már az első percektől kezdve agresszív letámadást alkalmazott a magyar térfélen, és sok párharcot kezdeményezve próbált már magasan labdákat szerezni. A 8. percig jól hoztuk ki a labdákat, ekkor azonban egyetlen hiba elég volt a lengyeleknek a gólszerzéshez: egy labdaszerzést követő, gyorsan végigvitt akció végén Skoczylas érkezett a bal oldali beadásra, és közelről a hálóba lőtt (0-1).

A 13. percben Szabó Szilárd kapott jó indítást, megtolta a labdát a védője mellett, de a jobbösszekötő helyéről a jobb sarok mellé lőtt. A 27. percben ismét egy eladott labdát követően kerültek helyzetbe a lengyelek, de Wolski éles szögből leadott lövését védte Yaakobishvili. A 30. perc környékén nyomás alá került a kapunk, Wolski lövését még bravúrral védte Yaakobishvili, de néhány másodperccel később, a szöglet után Szanucner lövését már nem lehetett hárítani (0-2).

A lengyelek kétgólos előny birtokában sem változtattak a harcmodorukon, a párharcokban erősebbek voltak, ezért sok labdát szereztek, nem hagyták kibontakozni a magyar támadásokat, és folyamatos nyomás alá helyezték a védelmünket.

A lengyelek megérdemelten vezettek két góllal a szünetben, és a fordulás után sem vettek vissza a tempóból. A második félidő első perceiben kétszer is Yaakobishvilinek kellett nagyot védenie, az 52. percben viszont éppen Hurasra ütötte a labdát egy bal oldali beadás után, akiről a hálóba pattant a játékszer (0-3).

Az 55. percben sikerült szépíteni, Girsik Attila passzát követően a szünetben csereként beállt Varga Zétény lőtte ki a jobbösszekötő helyéről a jobb alsó sarkot (1-3). A 69. percben egy gyors kontra végén Németh Hunor átlövését védte bravúrral a lengyel kapus, de a helyzetet követő szögletből gólt szereztünk: Szabó Szilárd kapáslövése után a labda a kapufáról kipattant, de éppen Simon Benedek elé, aki egy állítás után 5 méterről a hálóba lőtt (2-3).

Szorossá tettük az állást, és ez plusz erőt adott a mieinknek, ebben a periódusban már nem játszottak fölényben a lengyelek, és volt néhány biztató lehetőségünk. Azonban kockáztatnunk kellett, a lengyelek pedig kihasználták ezt, egy kontra végén a 76. percben Tomzczyk állította vissza a kétgólos különbséget (2-4), majd a 80. percben egy újabb kontra végén Borys 2-5-re módosította az állást. A hajrában Németh Hunor lövése látszólag áthaladt a gólvonalon, de a játékvezető nem adta meg a találatot, így maradt a háromgólos különbség, egészen a hosszabbításig, amikor Molnár Csaba a tizenhatos vonaláról talált a kapuba és ezzel beállította az 5-3-as végeredményt.

A csoport másik szombati mérkőzésén az írek 3-0-ra legyőzték a walesieket. A magyar válogatott utolsó csoportmérkőzésén, kedden 20 órakor az írek ellen lép pályára a Pancho Arénában - számolt be az összecsapásról az mlsz.hu.

Jegyzőkönyv

U17-es Európa-bajnokság

Magyarország-Lengyelország 3-5 (Varga I. 55., Simon 70., Molnár 94., ill. Skoczylas 8., Sznauczer 34., Huras 52., Tomczyk 76., Borys 80.)

REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.