Fotó: mtkbudapest.hu

Súlyos sérülés az NB I-ben: 10 hónapot is kihagyhat a magyar védő

A Puskás Akadémia elleni bajnoki első félidejében kellett lecserélni az MTK Budapest védőjét, Bobál Dávidot, akit aztán hordágyon vittek el a pálya széléről.
Dudás Gábor 2023. október 22., vasárnap 16:14
Szerző: Dudás Gábor 2023. október 22., vasárnap 16:14

Bobál Dávid már korábban, az első felcsúti gólnál meghúzódott, de aztán folytatni tudta a játékot, ám a vasárnapi bajnoki meccs első félórájának végén fájdalmas arccal kapott a jobb lábához, majd elterült a földön.

Azonnal berohant hozzá a hazaiak orvosi stábja, majd a védő még egy lábon az oldalvonal mellé ugrált, ám onnan már hordágyon vitték el.

Mint később kiderült, a 28 éves, korábbi utánpótlás-válogatott játékosnak - aki korábban bajnoki címet nyert a Honvéddal - elszakadt az Achiles-ina, ami az egyik legsúlyosabb sérülésnek számít. Bobált hamarosan meg is műtik és legalább 8-10 hónapot kell majd kihagynia, azaz számára ez az idény alighanem véget is ért.

Az 545 nap után újra gólt szerző kisvárdai csatár: "Minden nagyképűség nélkül mondhatom, nehéz eltüntetni egy Balogh Norbertet"
A Kisvárda Balogh Norbert fejesével nyert egy nagyon fontos meccsen a Mezőkövesd ellen (2.1). A korábbi válogatott támadó egy hosszú sorozatot zárt le a találatával és bízik benne, hogy újra rátalál arra az útra, amelyen már járt korábban.
Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
Az német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.