Fotó: mtkbudapest.hu

NB I: Ötöt rúgott a Puskás Akadémia idegenben - videó

A Puskás Akadémia remekül használta ki a helyzeteit és magabiztos győzelmet aratott az NB I 10. fordulójában.
Csakfoci.hu 2023. október 22., vasárnap 15:15
Szerző: Csakfoci.hu 2023. október 22., vasárnap 15:15

Az MTK gyorsan előnyhöz juthatott volna, a kezezésért megítélt büntetőt azonban Stieber a felső lécre vágta. Nem sokkal később Levi beadása Kocsisról a saját kapuja felé pörgött, de Demjén nagyot védett.

A Puskás a 10. percben megszerezte a vezetést: Soisalo szögletére Batik érkezett jól, aki 6 méterről a hálóba fejelt.

A 37. percben már kettővel mentek a vendégek: Gruber egy jó csel után 18 méterről a jobb alsóba lőtt.

A 40. percben Stieber 22 méteres szabadrúgását szedte ki bravúrral Markek. A hosszabbításban Soisalónak volt egy jó lövése 15 méterről, de Demjén a helyén volt.

A második félidő elején Stieber 16 méteres tekerése csak kicsivel ment mellé. Utána viszont a vendégek akarata érvényesült.

Előbb Corbu egy jó csellel becsapta a védőjét és 16 méterről a bal alsóba helyezett., majd a 74. percben Nagy Zsolt 9 méterről lőtt a kapuba.

A végeredmény a 91. percben alakult ki: Golla lefejelte a labdát, Favorov pedig egy lépésről a kapuba bólintott.

A vereség mellett rossz hír az MTK-nak, hogy az első félidőben sérülés miatt lecserélt Bobál Dávid hónapokra kidőlt.

NB I, 10. forduló

MTK Budapest - Puskás Akadémia 0-5 (Batik 10., Gruber 38., Corbu 65., Nagy Zs. 74.,Favorov 91.)

MTK: Demjén - Hej, Kocsis, Bobál (Spalek 36.) - Kovács M., Miknyóczki 58.) Kata, Varju (Végh 68.), Antonov (Kovács P. 68.) - Stieber (Molnár 58.), Zsóri, Bognár

Puskás Akadémia: Markek - Szolnoki (Favorov 46.), Golla, Stronati, Brandon - Levi (Plsek 46.), Batik, Corbu, Soisalo (Slagveer 46.), Nagy Zs. (Komáromi 86.) - Gruber (Colley 59.)

Súlyos sérülés az NB I-ben: 10 hónapot is kihagyhat a magyar védő
A Puskás Akadémia elleni bajnoki első félidejében kellett lecserélni az MTK Budapest védőjét, Bobál Dávidot, akit aztán hordágyon vittek el a pálya széléről.
Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
Az német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.