Schäfer bombagólt lőtt a DAC-ban, magyar villanás Hollandiában és Szerbiában - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Ázsia és Amerika pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2021. szeptember 13., hétfő 11:12
Szerző: Csakfoci Admin 2021. szeptember 13., hétfő 11:12

NÉMETORSZÁG

A címvédő Bayern München 4-1-re nyert a három magyarral, Gulácsi Péterrel, Willi Orbánnal és Szoboszlai Dominikkal felálló RB Leipzig otthonában a német labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójának rangadóján, szombaton. A bajorok a 12. percben a gólkirály Robert Lewandowski büntetőjével szereztek vezetést, amelyet biztosan őriztek, és a szünetet követően két újabb találattal már komoly előnyük volt.

Az 58. percben szépített a Lipcse, amely három cserével próbált frissíteni, ám nem járt sikerrel. A 92. percben Maxim Choupo-Moting állította be a végeredményt. A csapatkapitány Gulácsi és Szoboszlai végig játszott, Orbánt a 80. percben lecserélték. A Bayern visszajött a második helyre a Wolfburg mögé, a Leipzig a 13. helyre csúszott vissza.

Szalai Ádám csereként a 60. lépett pályára a Mainzban, csapata 2-0-ra nyert a Hoffenheim vendégeként.

Sallai Roland kezdőként 72 percet játszotta Freiburgban, amely hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Köln ellen.

3-1-re győzött az újonc Bochum otthonában a Dárdai Pál vezette Hertha, amely így első sikerét aratta a Bundesliga-idényben. A berlinieknél duplázni tudott a nyáron igazolt Suat Serdar, de egy másik friss érkező, a francia Myziane Maolida is betalált. A hazaiaknál Novothny Soma a kispadon ült végig, a Herthánál viszont nem volt a keretben a sérüléssel bajlódó Dárdai Márton.

BELGIUM

Bese Barnabás, az OH Leuven magyar jobbhátvédje nem volt keretben a Kortrijk ellen 2-1-re megnyert bajnokin.

A Genk magyar támadója, Németh András szintén nem volt tagja a keretnek, csapata 1-1-et játszott hazai pályán az újonc St. Gilloise ellen.

HOLLANDIA

Kiss Tamás a 69. percben lépett pályára a holland élvonalbeli Cambuurban a Go Ahead Eagles elleni bajnokin, a magyar szélső hat perccel később be is talált, miután labdát szerzett 19 méterre a kaputól és 14 méterről a bal alsóba lőtt - csapta pedig végül simán, 5-2-re nyert a bajnokság 3. fordulójában.

TÖRÖKORSZÁG

Miután a magyar válogatott mindhárom világbajnoki selejtezőjén szerepet kapott, Szalai Attila és a Fenerbahce edzője, Victor Pereira úgy döntött, pihentetés céljával kihagyja ezúttal védőjét a kezdőcsapatból a Sivasspor elleni török bajnokin. Szalai Attila így a kispadon kezdte a vasárnapi találkozót, a kongói Marcel Tisserand sérülése miatt már a 22. percben be kellett állnia csapatába.

Egy perc múlva a Fener vezető góljának már a pályán örülhetett, de végül a Sivasspor némi meglepetésre – egy komoly kapushibának és egy 11-esnek köszönhetően – egy pontot elrabolt Isztambulból (1-1). Ezzel, a negyedik mérkőzésen már véget ért Szalaiék eddigi 100 százalékos menetelése a bajnokságban.

A Kasimpasa idegenben 2-0-ra kikapott a Kayserispor ellen. A magyar válogatott szélső, Varga Kevin a magyar válogatottban elszenvedett részleges bokaszalag-szakadás miatt nem játszhatott.

Megyeri Balázst (Göztepe) az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem volt nevezve Basaksehir ellen 2-1-re megnyert bajnokin.

AUSZTRIA

A Bukta Csabát is foglalkoztató Altach 1-1-es döntetlent játszott a Ried ellen. A magyar utánpótlás-válogatott támadó kezdőként 62 percet játszott az osztrák élvonal legutóbbi, 7. fordulójában.

Mester Csaba, az osztrák másodosztályban szereplő Austria Wien II támadója nem volt nevezve a Vorwärts Steyr elleni bajnokira, csapata 2-0-ra nyert.

Major Sámuel, a Liefering magyarja kezdőként végigjátszotta a Rapid Wien II ellen kiütéses, 6-2-es sikerrel végződő mérkőzést.

SVÁJC

A Bolla Bendegúzt is foglalkoztató Grasshoppers idegenben 1-1-es döntetlent játszott a Luzern ellen. Honfitársunk az 51. percben gólpasszt adott Christian Hercnek, ezzel egyenlített csapata a svájci élvonal 6. fordulójában.

CIPRUS

A ciprusi élvonal 2. fordulójában a nemrégiben szerződtetett Gyurcsó Ádámot is foglalkoztató AEK Larnaca hazai pályán fogadta a Lang Ádámot soraiban tudó Omonia Nicosiát. A hazaiaknál Gyurcsó kezdőként 66 percig volt a pályán, míg Lang végigjátszotta a kilencven percet. A mérkőzés az AEK 2-1-es sikerét hozta.

LENGYELORSZÁG

Az Andorra ellen 2-1-re megnyert vb-selejtezőn bemutatkozó, Tamás Márk (Slask Wroclaw) végigjátszotta a nemrégiben az Ihor Haratint szerződtető Legia Warszava elleni bajnokit, csapata egygólos győzelmet aratott hazai pályán.

Vida Kristopher, a Piast Gliwice magyar szélsője kezdőként 76 percet játszott a Zaglebie Lubin ellen 1-0-ra elveszített mérkőzésen a lengyel élvonal 7. fordulójában.

OLASZORSZÁG

Debütált az olasz másodosztályú Pisában a magyar válogatott középpályás, Nagy Ádám, aki a 86. percben lépett pályára. A Pisa végül 4-1-re nyert a Ternana otthonában és három forduló után továbbra is százszázalékos.

SZERBIA

A magyar válogatott Holender Filip góllal járult hozzá a Partizan Beograd 3-1-es győzelméhez az FK Radnicki Kragujevac otthonában a szerb labdarúgó-bajnokság szombati játéknapján. A belgrádi klub honlapja szerint a csatár kezdőként 61 percet töltött a pályán, és az első félidő hosszabbításában talált a hálóba.

Holendernek ez volt a második gólja a mostani idényben, amelyben csapata hét mérkőzés után is százszázalékos teljesítménnyel vezeti a tabellát.

OROSZORSZÁG

A Nyizsnyij Novgorod magyar válogatott védője, Kecskés Ákos kezdőként végigjátszotta a Dinamo Moszkva ellen 2-1-re megnyert bajnokit az orosz első osztály 7. fordulójában.

SZLOVÁKIA

Schäfer András, a Dunaszerdahely magyar válogatott futballistája gólt szerzett a Slovan Bratislava elleni vasárnapi szlovák bajnokin. Chovannak sem volt azonban esélye a 69. percben, amikor megérdemeltnek mondható vezetést szerzett a DAC: Schäfer 28 méterről bombázott a jobb felsőbe - azok után, hogy a kezdősípszó előtt átvette a július-augusztus hónapban neki ítélt Hónap Gólja-díját. Ekkor már a pályán volt egyébként a szintén a napokban szerződtetett NB I-es gólkirály, Hahn János is, aki a kapuba is talált, de a VAR les miatt elvette a látványos gólját.

A Slovan egyenlítésére nem kellett sokat várni: Zmrhal a 74. percben a jobb alsóba lőtt nyolc méterről, kapásból. A végén megint Hahn került főszerepbe, de az elsőre erősen gyanúsnak tűnő felvágásáért végül - megint a VAR jelzésére - nem adott büntetőt a játékvezető. Így maradt az 1-1 Dunaszerdahelyen. A DAC hét fordulót követően a tabella hatodik helyén áll, az éllovas Slovan viszont először veszített pontokat a szezonban.

A Pakstól szerződtetett Szendrei Ákos a kispadról figyelte a mérkőzést, Kalmár Zsolt sérüléséből lábadozik. A találkozó 1-1-es döntetlennel zárult, hét fordulót követően a DAC a tabella hatodik helyén áll. Az éllovas Slovan először vesztett pontot a szezonban.

HORVÁTORSZÁG

Kleinheilser Lászlót (NK Osijek) nem nevezték a Lokomotiva Zagreb elleni rangadóra, amely 1-1-es döntletlennel ért véget.

Lovrencsics Gergő, a Hajduk Split magyar válogatott hátvédje bokasérüléséből lábadozik, így nem léphett pályára az Istra elleni bajnokin. Csapata így is 3-1-re nyert idegenben a horvát élvonal 8. fordulójában.

USA

Az MLS-ben szereplő FC Dallas 1-1-es döntetlent játszott a San Jose Earthquakes ellen. A Dallas magyar válogatott támadója, Schön Szabolcs a 67. percben állt be.

Sallói Dániel, a Sporting Kansas City magyar válogatott csatára kezdőként végigjátszotta Chicago Fir ellen 2-0-ra megnyert bajnokit.