Plzen-Fradi: "Nem értek egyet azzal, hogy Európában motiváltabbak lennénk, mint a bajnokságban" - Keane szerint hideg fejekre lesz szükség

Az FTC csütörtök este 21.00-tól a Viktoria Plzen ellen lép pályára az UEFA Európa Liga rájátszásában. A mérkőzés előtti sajtótájékoztatón Philippe Rommens és Robbie Keane válaszolt a sajtó kérdéseire.
Póczik Dávid 2025. február 19., szerda 17:57
Az FTC csütörtök este 21.00-tól a Viktoria Plzen ellen lép pályára az UEFA Európa Liga rájátszásában. A mérkőzés előtti sajtótájékoztatón Philippe Rommens és Robbie Keane válaszolt a sajtó kérdéseire.
Szerző: Póczik Dávid 2025. február 19., szerda 17:57

A csütörtöki, Plzen-Ferencváros UEL-visszavágó előtt Philippe Rommens és Robbie Keane nyilatkozott a magyar gárda részéről.

- A Plzen valószínűleg támadóbban fog fellépni, mint az első találkozón, nyilván ez az összeállítástól is függ majd, több forgatókönyvre is fel kell készülnünk. A holnapi összecsapás sorsdöntő lesz, kemény, fizikális mérkőzésre számítok, de a játékosaink készen állnak a megmérettetésre. Fontos, hogy helyzeteket alakítsunk ki, ez eddig is sikerült, de értékesítenünk is kell a lehetőségeket, hideg fejekre lesz szükség a kapu előtt. Már jártam Csehországban, a Tottenhammel és az ír válogatottal, és a 2002-es világbajnokság döntőjét is itt néztem meg, jó emlékeim vannak az országról – fogalmazott Keane.

Rommens szintén elmondta várakozásait a találkozóról.

Nem feltétlenül értek egyet azzal, hogy Európában motiváltabbak lennénk, mint a bajnokságban. A két sorozatban eltérő jellegű mérkőzéseket vívunk, az Európa Ligában nyíltabbak az összecsapások, míg az NB I-ben, otthon általában felállt védelem ellen kell küzdenünk.

- A továbbjutás az apró mozzanatokon fog múlni, meg kell nyernünk a párharcokat, úgy, ahogy Budapesten is tettük. A holnapi meccs nyilván más lesz, mint az odavágó, hazai pályán a Plzent fogja buzdítani tízezer hazai drukker, de ez nem zavarhat meg minket, győznünk kell és ki kell vívnunk a továbbjutást – mondta belga középpályásunk.

Neked ajánljuk
Átigazolások
Légiósok
Magyar edző a román élvonalban
A korábban Diósgyőrben is futballozó román-magyar tréner, Bálint László lett a helyi élvonal alsóházában szereplő Otelul Galati új vezetőedzője.
Légiósok
Megvan Dárdai utódja a Herthánál?

Dárdai Márton a Bundesliga I-be igazolhat a nyáron, a Hertha pedig házon belülről, a saját nevelésű Tim Hoffmannal pótolhatja a magyar válogatott védőt. (rbb24.de)

Puskás Akadémia
Urho Nissilä szerződést hosszabbított
Az NB I-ben szereplő Puskás Akadémia hivatalos honlapján jelentette be, hogy Urho Nissilä szerződést hosszabbított a klubbal.
Tovább az összes átigazoláshoz