Fotó: ETO FC

Piscitelli helyett Pyshchur lett a hős: Az újpesti slusszpoénra a 94. percben jött a győri válasz - videó

A sokáig emberhátrányban játszó lila-fehérek Piscitelli óriási bravúrjainak és Petrás nagy hibájának köszönhetően kis híján nyerni tudtak Győrben, de a 94. percben az ETO egyenlített.
Budai László 2025. augusztus 3., vasárnap 22:01
Fotó: ETO FC
A sokáig emberhátrányban játszó lila-fehérek Piscitelli óriási bravúrjainak és Petrás nagy hibájának köszönhetően kis híján nyerni tudtak Győrben, de a 94. percben az ETO egyenlített.
Szerző: Budai László 2025. augusztus 3., vasárnap 22:01

Az első meccsén magabiztosan nyerő Újpest a hétközben KL-továbbjutást ünneplő ETO-hoz látogatott az NB I 2. fordulójának utolsó meccsén.

I. félidő

Mozgalmas első félidőt láthattak a szurkolók, ami azzal indult, hogy a 10. percben egy bal oldali beadás után Gavric lőtt kapásból, közelről, Piscitelli jól helyezkedett és védeni tudott. Majd egy nagy újpesti védelmi hiba következett: Gergényi lőtte középre saját 16-osánál a labdát, amelyre Bumba csapott le, majd hét méterről lőtt, de Piscitelli nagyot fogott.

Pár percre rá egy újabb Gergényi-hibát úszott meg az Újpest: Njie ugyan a karját magasan tartó védő kezére lőtte a labdát, ami miatt egyértelműen 11-es járt volna, de les miatt a VAR végül jelezte, hogy már szabálytalanság történt korábban.

Ezután Anton lövését Piscitelli, míg Brodicét Petras fogta egy percen belül. Nem sokkal később Lacoux szabálytalankodott csúnyán Antonnal szemben, amiért elsőre sárgát, a VAR-ozás után azonban már pirosat kapott - emberelőnybe került a Győr.

Az ETO kis híján azonnal büntetett: Anton bal oldali szabadrúgását Bumba csúsztatta az újpesti kapuba, de mint utólag kiderült, ezt már lesről tette.

II. félidő

A vendégek hármat is cseréltek a szünetben: Gergényi, Ljujic és Horváth K. le-, míg Tiago Goncalves, Beridze és Rasak bement.

A 48. percben Bumba szöglet utáni kiváló kapáslövését Piscitelli védte vetődve, bravúrral - remek megmozdulás volt mindkét fél részéről.

A 65. percben ismét közel járt a gólhoz a hazai együttes: Bumba ívelt át a hosszúra, Bánáti fejjel készített elő, Décsy azonban közelről fölé lőtt. Aztán Petrásnak is volt dolga: a csereként beállt Vlijter kiszorított szögből leadott lövésénél kellett nagyon résen lennie és védenie.

Majd Benbouali szöglet utáni közeli csúsztatását védte óriási bravúrral Piscitelli, aki fél percre rá Vingler próbálkozását is isimán fogta. Nem sokra rá pedig Anton balról elvégzett szabadrúgása pattant fölé a felső lécről.

Úgy tűnt, a slusszpoén pedig a 89. percben jött: Beridze beadását/lövését Petrásnak kellett volna kiütnie, de ő kapujába ügyetlenkedte a labdát (0-1).

De végül volt erre válasza az ETO-nak: Pyshchurnak sikerült az, ami társainak addig nem, 10 méterről Piscitelli kapujába lőtte a labdát (1-1).

NB I, 2. forduló

ETO-Újpest 1-1 (Pyshchur 94., ill. Beridze 89.) - piros: Lacoux 40. (Újpest)

ETO: Petrás - Bíró (Vladoiu, 72.), Krpic, Csinger, Stefulj - Anton, Décsy (Vingler, 72.) - Njie (Bánáti, 52.), Gavric (Tollár, 72.), Bumba - Benbouali (Pyshchur, 87.).

Újpest: Piscitelli - Fiola, Duarte, Kobouri, Gergényi - Ademi (Bese, 79.), Ljujic, Lacoux - Matko, Brodic (Vlijter, 62.), Horváth K.

Az OTP Bank Liga állása:
# Csapat LM Gy D V Gk P
1. PAKSI FC 6 4 2 0 9 14
2. FERENCVÁROSI TC 5 3 1 1 8 10
3. DVSC 6 3 1 2 0 10
4. PUSKÁS AKADÉMIA FC 6 3 1 2 0 10
5. KISVÁRDA MASTER GOOD 5 3 1 1 -1 10
6. ETO FC 5 2 3 0 6 9
7. ÚJPEST FC 6 2 1 3 2 7
8. MTK BUDAPEST 6 2 1 3 -1 7
9. DVTK 6 1 3 2 -4 6
10. NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 6 1 1 4 -7 4
11. ZTE FC 6 0 4 2 -4 4
12. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 5 0 1 4 -8 1

Olvastad már?
NB II: A Honvéd megint 3-0-ra nyert, a Vidi első győzelmére még várni kell - eredmények
A Honvéd és a Csákvár nyert, míg három mérkőzés döntetlennel zárult az NB II-ben.
Elolvasom
Címkék: #NB I #Újpest #ETO
Neked ajánljuk
Átigazolások
PMFC
Külföldön a magyar fiatal
A PMFC saját nevelésű játékosa, a klub U16-os csapatának kapitánya, Andruskó Adrián a horvát élvonalbeli NK Osijek akadémiáján folytatja pályafutását.
Videoton FC Fehérvár
Huszti külföldi ajánlatra vár
Huszti András menedzsere az NSO-nak elmondta, hogy a játékos ugyan egy fehérvári erőnléti edzővel készül, de a külföldi folytatás a terv. Ciprusi, holland és német alacsonyabb osztályú klubbal tárgyalnak.
Légiósok
Megvan Koszta új csapata
Hivatalossá vált, hogy új csapatot talált magának Koszta Márk, akinek a szerződtetését bejelentette az izraeli élvonalban szereplő Hapoel Petah Tikva.
Tovább az összes átigazoláshoz