Fotó: kecskemetite.hu

Őrült hullámvasútra ült fel a Vidi és a Kecskemét az NB I-ben - magyar tripla is volt a meccsen

3-3-as döntetlennel ért véget a Fehérvár és a KTE bajnokija vasárnap este, az OTP Bank Liga 14. fordulójának zárómeccsén. Katona Mátyás harmadik góljával mentett a végén pontot a Vidi.
Dudás Gábor 2023. november 26., vasárnap 21:34
Szerző: Dudás Gábor 2023. november 26., vasárnap 21:34

Nagyon gyorsan előnybe került a Kecskemét Székesfehérváron, a 10. percben Szalai Gábor Serafimovot is lefejelve bólintott a kapu jobb felső sarkába (0-1).  De nem sokáig tartott a vendégek vezetése, hiszen Katona Mátyás - Schön passzát követően - a lábak között, két kötényt is lőve talált a KTE kapujába (1-1).

A Vidi itt mezőnyfölénybe került, de a 26. percben kétszer is megúszta, hogy az eredményt tekintve megint hátrányba kerüljön, hiszen előbb Szuhodovszki rontott ziccerben, majd Zsótér ismételt középre adását követően Tóth Barna jobbal lőtt a jobb alsó mellé.

A 42. percben Tóth már a kapuba talált, de a játékvezető és a VAR szerint is lökte előtte Serafimovot, így gólja érvénytelen lett.

Az első félidő krónikájához hozzátartozik, hogy a kezdőcsapatba hosszú hetek után visszatért Kalmár Zsoltot újabb sérülése miatt elveszítette a Vidi a 29. percben.

A forduló előtt ez a két csapat volt az NB I két legjobb formában lévő együttese és a második félidő fel is nőtt erre a szintre. A KTE alakított ki először lehetőségeket, de mégis a Vidi fordított: a 61. percben a csereként beszállt Kastrati keresztpasszát Katona terelte a kapuba az ötösről, egy ügyes átvételt követően (2-1).

Igyekezett rákapcsolni a KTE, hogy elveszett előnyét visszaszerezhesse, de közben nyilván ki is kellett nyílnia, amire a 72. percben majdnem rá is fázott Szabó István csapata, Karamoko ugyanis hatalmas helyzetbe került, de kihagyta. A Kecskemét viszont nem hibázott öt perccel később! Tóth Balázs hiába védett kétszer is nagyot, a padról beszállt Nagy Olivér szinte az első labdaérintéséből begyötörte első NB I-es gólját (2-2).

És ezzel még nem volt vége: a 82. percben Tóthnak megint nagyot kellett védenie Horváth Krisztofer lövésénél, de a hálóőr pechjére a kipattanó itt is a vendégeké volt, Szendrei az ötösről passzolt a hálóba (2-3).

Amikor már úgy tűnt, a KTE fordítása lett az utolsó fordulat a meccsen, jött újra Katona és a 92. percben, egy szép cselt követően 24 méterről lőtt nagy gólt a bal felsőbe, beállítva a 3-3-as végeredményt.

OTP Bank Liga, 14. forduló:

Fehérvár FC – Kecskemét 3-3 (Katona M. 11., 61., 92., ill Szalai G. 9., Nagy O. 77., Szendrei Á. 80.)

Fehérvár: Tóth B. - Bese (Kastrati, 58.), Csongvai, Serafimov, Gergényi, Schön - Katona M., Christensen (Rúben Pinto, 90.), Kalmár Zs. (Flores, 31.) - Szabó L., Kodro (Karamoko, 58.)

KTE: Varga B. - Szabó A., Belényesi, Szalai G. - Szűcs K. (Nagy O., 75.), Vágó (Meszhi, 75.), Szuhodovszki, Zsótér (Szendrei Á., 68.), Zeke (Matheus Leoni, 62.) - Horváth K., Tóth B. (Pálinkás G., 62.)

Puskás Akadémia – FTC 1-1

Hertha
Dárdai Pál
Dárdai Pál bejelentette, hogy nem marad a következő szezontól a berliniek vezetőedzője.
A szombati bajnoki előtt a helyi műsorközlő és a hazai drukkerek elbúcsúztatták Szalai Attilát, biztosra vehető tehát, hogy a magyar védő az idény végén, kölcsönszerződése lejárta után távozik a Freiburgtól. (sportal.hu)