Fotó: fradi.hu

NB I: A Fradi pontokat hagyott Felcsúton is, a már majdnem lecserélt Puskás-csatár mentett

1-1-s döntetlen született az OTP Bank Liga 14. fordulójának rangadóján, a Pancho Arénában. A kapura veszélyesebb FTC vezetett, de végül győzni nem tudott a Puskás Akadémia ellen, így maradt a Paks a tabella élén.
Dudás Gábor 2023. november 26., vasárnap 18:53
Szerző: Dudás Gábor 2023. november 26., vasárnap 18:53

Miközben a Puskás Akadémiánál revánsra készültek a legutóbbi, hosszabbításban elveszített kupameccset követően, a hosszú hetek óta rapszodikus formában lévő és zsinórban három tétmeccsen is nyeretlenül maradó Ferencváros kezdte jobban a felcsúti összecsapást. A 10. percben, Cissé fejesénél még óriásit védett Markek, nem sokkal később már ő is verve volt. A 17. percben Abu Fani szögletét csúsztatta meg Pesic, Zachariassen pedig bevetődve, a kapu torkából lőtt a hálóba (0-1).

Az első bő 20 perc vendégfölényét követően ébredt csak fel a Puskás Akadémia, amely Favorov 13 méteres lövésével veszélyeztetett először (Dibusz védett), válaszul Pesic pörkölt a léc fölé, Makreckis remek megmozdulását és passzát követően.

A 33. percben Brandon-Ottewill ütött kézzel a labdába, de szabadrúgást sem kapott a vendégcsapat (11-es viszont valóban nem járt a Fradinak, hiszen a hazai futballista a 16-oson kívül szabálytalankodott  - ezt jól látta a VAR). Az FTC még blokkolt lövésekkel jelentkezett, de újabb gólt már nem szerzett a szünetig.

A fordulás után is úgy tűnt, lendületben maradt a Fradi, hiszen Makreckis, majd Marquinhos is veszélyeztetett, gólt viszont - szinte a semmiből - a Puskás Akadémia szerzett. Hornyák Zsolt épp arra készült, hogy lecserélje Colley-t, amikor betalált a csatár. Brandon-Ottewill passza és Nagy remek sarkazása után a légiós jobbal lőtt az ötösről a kapu közepébe az 58. percben (1-1).

Hét perccel később kis híján fordítottak is a felcsútiak, Nagy 15 méteres, ballábas lökete (Corbu passza után) a lécen csattant.

A félidő közepén végül csak lecserélte Hornyák Zsolt Colley-t Gruberre, aki nem sokkal később fel is öklelte Cissét, akit emiatt ápolni is kellett. A 73. percben Makreckis nem túl erős és középre tartó lepte meg Markeket, akinek a "páncélmellényéről" pattant a labda Traoré elé, de a támadó ismétlését már szépen védte a hazaiak kapusa.

A 82. percben Marquinhos betalált, de lesről, míg a másik oldalon a csereként beállt Slagveer próbált akrobatikus mozdulattal gólt szerezni, de célt tévesztett. Így maradt az 1-1, a Ferencváros két vesztes meccs után pontot szerzett az NB I-ben, a Puskás pedig a döntetlennel visszavette a tabella harmadik helyét a DVSC-től.

A Paks így maradt az élen, igaz, egy meccsel többet játszott, mint a címvédő Fradi.

OTP Bank Liga, 14. forduló:

Puskás Akadémia – Ferencváros 1-1 (Colley 58., ill. Zachariassen 17.)

PAFC: Markek - Maceiras, Szolnoki, Stronati, Brandon - Corbu, Favorov, Plsek, - Levi (Soisalo, 68.), Colley (Gruber, 68.), Nagy Zs. (Slagveer, 86.)

FTC: Dibusz - Botka (Gojak, 76.), Cissé, Wingo, Ramírez - Traoré (Lisztes, 77.), Abufani, Makreckis, Marquinhos - Zachariassen, Pesic

19:30: Fehérvár FC – Kecskemét

Profi szerződés
Bánáti Kevin aláírta első profi szerződését, melynek értelmében még két évig az ETO-t erősíti.
Mohammed Abu Fani
Az ulloi129.hu úgy tudja, a CSZKA Moszkva képviselői a helyszínen figyelik majd az izraeli válogatott játékost a Paks elleni kupadöntőben.