fotó: fehervarfc.hu

Nikolicsot megrázta Mezey György halála: "Rengeteget köszönhettem neki"

Nikolics Nemanja azt is elmondta, hogy a korábbi szövetségi kapitány mindent tudott a futballról.
Csakfoci.hu 2025. október 8., szerda 20:51
fotó: fehervarfc.hu
Nikolics Nemanja azt is elmondta, hogy a korábbi szövetségi kapitány mindent tudott a futballról.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. október 8., szerda 20:51
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Nikolics Nemanja, korábbi magyar válogatott labdarúgó sajnálja, hogy a szerdán elhunyt Mezey György vezetőedzőt nem sikerült győzelemmel búcsúztatni az FC Fehérvárnál töltött időszaka végén.

A szerbiai születésű Nikolics a kétezres évek közepén két idényen keresztül futballozott a Kaposvárban, szerzett harminc gólt az NB I-ben, majd Mezey György hívására 2008 elején szerződött a székesfehérvári klubhoz.

Nagyon sajnálom, megrázott a halála

- mondta az M1 aktuális csatornának a korábbi 43-szoros válogatott csatár, aki pályafutása alatt háromszor nyert bajnoki címet a magyar élvonalban, háromszor volt gólkirály, de szerzett két bajnoki aranyérmet a lengyel Legia Warszawával is, miként gólkirályi címet Lengyelországban és az Egyesült Államokban.

- Rengeteget köszönhettem neki, vele tárgyaltam, amikor a Kaposvártól a Fehérvárhoz igazoltam. Három-négy perc alatt megegyeztünk.

A támadó gyorsan beilleszkedett, a következő idényben ezüstérmes volt a fehérváriakkal, és 18 találattal gólkirály, egy évvel később pedig tagja volt a klub történetének első bajnoki címét megszerző együttesnek.

- Mezey György mindent tudott a futballról, és mindent át is tudott adni a játékosoknak, márpedig ez ritka - folytatta visszaemlékezését a jelenleg a másodosztályban szereplő Videoton FC Fehérvár sportszakmai tanácsadója.

Hozzátette, az egykori szövetségi kapitány mindig őszintén kommunikált a játékosokkal, s bár senkit sem engedett közel magához, szerinte aki akarta, megértette futballfilozófiáját, aki pedig nem, előbb-utóbb továbbállt a klubtól.

- Sokat fejlődtem mellette mentálisan, és megtanultam, hogy a múltból nem lehet megélni. Egy-egy jó mérkőzés után sem várhattam, hogy megveregesse a vállam, de megértettem, hogy csereként beállva is hasznára lehetek a csapatnak - mondta.

A válogatottal a 2016-os Európa-bajnokságon nyolcaddöntős csatár zárásként kiemelte, mennyire sajnálja az utolsó közös mérkőzésüket.

Megnyertük 2011-ben az aranyérmet, amely után még Magyar Kupa-döntőt játszottunk a Kecskeméttel. Tartoztunk neki egy utolsó győzelemmel, de kikaptunk 3-2-re. Sajnálom

- tette hozzá.

A bajnoki cím és a kupadöntő után Mezey György szerződését a klub nem hosszabbította meg.

A Videoton FC honlapja szerint a Sóstói Stadionban található Vidi Múzeum előtt közös gyertyagyújtással emlékeznek Mezeyre szerdán (ma). (MTI/Csakfoci)

Olvastad már?
Mezey György felejthetetlen győzelmei a válogatott élén - videós emlékezés
Micsoda válogatottakat vert meg a Mezey-csapat a nyolcvanas években: Hollandia, az NSZK és Brazília is meghajolt a mieink előtt.
Elolvasom
Átigazolások
Kispest-Honvéd
Spanyol középpályás
Asier García személyében 20 esztendős spanyol középpályás erősített a Kispest-Honvéd.
Szeged
Márkvárt marad
A Szeged bejelentette, hogy sikert megegyezniük Márkvárt Dáviddal a folytatásról, így a rutinos középpályás a mostani idényben is a szegedieket erősíti majd.
Légiósok
Németh ismét Naftánál
A szlovén élvonalbeli Nafta bejelentette, hogy a Németh Ervin ismét a klub játékosa lett. Korábban két időszakban összesen 28 mérkőzésen védte a klub kapuját.
Tovább az összes átigazoláshoz